Įvairūs

Seimo nario Mariaus Matijošaičio pranešimas: parlamentaras teikia siūlymą biudžetui – ieško lėšų Kauno Kėdainių tiltui

2022 m. spalio 18 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Laisvės frakcijos narys Marius Matijošaitis pateikė siūlymą Seimo Biudžeto ir finansų komitetui dėl papildomų lėšų skyrimo kitų metų biudžete, skirtų naujo tilto Kaune statyboms.

Dar liepą Kauno miesto savivaldybė kartu su Susisiekimo ministerija kreipėsi į Finansų ministeriją prašydamos rasti ir skirti lėšų naujo automobilių tilto Kaune statyboms. Tačiau, atsakydama į šį prašymą, Finansų ministerija tuomet nurodė, kad papildomų lėšų naujam tiltui neturima.

Kauno savivalda, įsivertinusi lėšų poreikį, numato, kad iš valstybės biudžeto būtų reikalingi papildomi 10 mln. eurų Kėdainių tilto statybai. Tuo tarpu parlamentaras M. Matijošaitis sako, kad atrasti papildomų lėšų naujam tiltui Kaune būtų galima perskirsčius biudžetą.

„Tikiu, kad Biudžeto ir finansų komitetas galės nuodugniai įvertinti mano ir grupės Seimo narių pasiūlymo reikšmę. Žengtume platų žingsnį gerinant Kauno miesto ir rajono infrastruktūrą.

Noriu paskatinti Vyriausybę prisidėti prie šio tilto projekto įgyvendinimo, nes kartu su savivaldybe pradėtos Kėdainių tilto statybos gali turėti itin didelę socioekonominę reikšmę ir palengvinti Kauno gyvenimą. Tai kompleksinis sprendimas, o šis objektas – labai svarbus Kaunui“, – tikina Seimo narys M. Matijošaitis.

Įrengti naują Kėdainių tiltą numatyta ir Kauno miesto judumo plane. Pažymėtina, kad šiuo metu, norint iš Kauno miesto šiaurinių rajonų nuvažiuoti į pietinius miesto rajonus, vairuotojams dažniausiai tenka važiuoti P. Vileišio ir Vytauto Didžiojo tiltais, kertant Kauno miesto Senamiestį.

Skaičiuojama, kad dėl šios priežasties tranzitinio eismo srautas Kauno miesto Senamiestyje darbo dienomis siekia net 4 000 automobilių per valandą.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija