Įvairūs

Seimo nario Lino Slušnio pranešimas: „Rytoj įregistruosime įstatymą, kurio taip ilgai laukė psichologų bendruomenė“

2021 m. rugpjūčio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

Rytoj, rugpjūčio 12 d., bus įregistruotas Psichologų praktinės veiklos įstatymo projektas, kuriuo siekiama užtikrinti vieningą psichologų praktinės veiklos reglamentavimą, psichologų profesijos ir psichologo vardo apsaugą. Šiuo metu Lietuvos Respublikoje nėra atskiro įstatymo, reglamentuojančio psichologų kvalifikacijos įgijimo ir praktinės veiklos sąlygas, registracijos Psichologų registre reikalavimus, psichologų teises ir pareigas, psichologų praktinės veiklos priežiūros ir atsakomybės pagrindus.

Kitaip tariant, iki šiol nėra teisiškai nustatyta, kas gali teikti psichologo paslaugas. Psichologai, kurie vykdo individualią praktiką, vadovaujasi bendrais verslo vykdymą reglamentuojančiais teisės aktais. „Šio įstatymo iniciatoriai yra pati psichologų bendruomenė, kuri nori apsiginti nuo įvairias psichologines paslaugas teikiančių, bet nieko bendro neturinčių su psichologija asmenų. Tai yra jau antras kartas, kai į Seimą keliauja įstatymo projektas, kuris yra labai kompromisinis, lyginant su pirmuoju variantu. Man lieka tik pasidžiaugti, jog šiame etape pavyko rasti sutarimą tarp skirtingų psichologų bendruomenių dėl teikiamų įstatymo nuostatų“, – teigė buvęs vaikų psichiatras, Lietuvos Respublikos psichologų praktinės veiklos įstatymo darbo grupės vadovas Linas Slušnys.

Įstatymo projektą teikia Seimo nariai: Linas Slušnys, Rimantė Šalaševičiūtė, Paulė Kuzmickienė, Zenonas Streikus, Morgana Danielė, Vaida Giraitytė, Orinta Leiputė, Viktoras Pranckietis, Remigijus Žemaitaitis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
Seimo nario Lino Slušnio pranešimas: „Rytoj įregistruosime įstatymą, kurio taip ilgai laukė psichologų bendruomenė“