Įvairūs

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras siūlo sudaryti įmonių – karo rėmėjų – sąrašą

2023 m. birželio 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Vyriausybę prašydamas apsvarstyti galimybę sudaryti ir paviešinti Ukrainos jau turimą „tarptautinių karo rėmėjų“ įmonių sąrašą.

„Įmonių ir jų gaminių yra daugybė, todėl sunku atrinkti patikimą informaciją apie įmones, kurios vis dar veikia šalyje agresorėje. Gyventojai, organizacijos net ir nenorėdami su tokiomis bendrovėmis turėti reikalų, neturi visos ir aiškios informacijos apie jų veiklą. Vyriausybės paviešintas sąrašas ištaisytų šią viešumo spragą. Sąrašas galėtų būti sudarytas remiantis Ukrainoje jau veikiančiu tarptautinių karo rėmėjų registru“, – kalbėjo parlamentaras.

Švedijos kariuomenė paprašė savo tiekėjų pakeisti „Mondelez“, įtrauktos į karo rėmėjų sąrašą, gaminius kitais prekių ženklais. Švedijos prekybos tinklo „ICA kvantum“ lentynose specialiai žymimi Rusijoje prekiaujančių įmonių gaminiai, Suomijoje tokių gaminių atsisako savivaldybės.

„Oficialiai paviešintas karo rėmėjų sąrašas paskatintų ir kitas organizacijas įsitraukti į pilietišką veiklą boikotuoti tokių įmonių prekes. Kaip pavyzdį matau Skandinavijos prekybos tinklų pateikiamą informaciją apie karo rėmėjų bendrovių produkciją“, – sako K. Masiulis.

Ne vienos bendrovės vadovai teisinasi neribojantys verslo ryšių su bendrovėmis, veikiančiomis Rusijoje, nes neturi oficialios informacijos.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija