Įvairūs

Seimo nario Jurgio Razmos pranešimas: „Pajutę valdžios ir įtakos skonį, „valstiečiai“ nori keisti savo pačių tvarkas“

2020 m. rugsėjo 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma valdančiųjų „valstiečių-žaliųjų“ atstovo Valerijaus Simuliko pasiūlymą keisti ministerijų kanclerių statusą vadina pralaimėjimo ženklu.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys V. Simulikas siūlo įstatymo projektu keisti ministerijų kanclerių statusą iš politinio asmeninio pasitikėjimo pareigūnų į karjeros tarnautojų. Anot parlamentaro J. Razmos, tokiu siūlymu norima dabar politiškai parinktus ministerijų kanclerius „įšaldyti“ kitai kadencijai, taip išlaikant neformalią valdžią.

„Formaliai toks projektas motyvuojamas europine praktika, Vyriausybės darbo stabilumo poreikiu, tačiau iš tiesų tokiu būdu, kad ir netekus politinės valdžios, per šiuos įtakingus pareigūnus būtų siekiama išlaikyti neformalią politinę įtaką Vyriausybei, kadangi kanclerių atsakomybėje yra ir ministerijos darbuotojų įdarbinimas, ir finansų skirstymas, – teigė R. Razma. – Kartu tokie siūlymai signalizuoja, kad „valstiečių-žaliųjų“ stovykloje jau plinta rinkimų pralaimėjimo nuotaikos – pajutę valdžios ir įtakos skonį, „valstiečiai“ nori keisti savo pačių tvarkas, kad tik išlaikytų galios svertus savo rankose. Beje, šis V. Simuliko siūlymas neoriginalus – panašų sprendimą nueidama nuo valdžios buvo priėmusi ir socialdemokratų Vyriausybė.“

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija