Įvairūs

Seimo nario Dainiaus Kepenio pranešimas: „Ar svarbiausiems pasaulio geopolitikos žaidėjams rasti kompromisą beveik neįmanoma?“

2022 m. vasario 21 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo narys Dainius Kepenis vasario 22 d. 12 val. Seime rengia spaudos konferenciją „Ar svarbiausiems pasaulio geopolitikos žaidėjams rasti kompromisą beveik neįmanoma?“, kurioje dalyvaus ir Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signataras Rolandas Paulauskas.

Svarbiausiems pasaulio geopolitikos žaidėjams rasti kompromisą beveik neįmanoma. Ilgalaikėje perspektyvoje konfliktas yra neišvengiamas. Pasvarstykime, kodėl nėra vietos kompromisams?

JAV mūsų akyse tiesiog skyla į du nesutaikomus pasaulius: tradicinių vertybių šalininkai prieš tai, ką galima pavadinti demokratų šalininkais, kuriems tos vertybės neegzistuoja. Šios problemos kol kas užpilamos tuščiais pinigais, bet stiprėjant Kinijai tie pinigai vis mažiau kažką reiškia.

JAV negali išeiti iš užburto rato – jos privalo išlikti žaidėju Nr. 1 pasaulyje, kad galėtų ir toliau gyventi taip, kaip gyveno iki šiol.

Trečias žaidėjas – Rusija, kuri per pastaruosius 20 metų didžia dalimi atkūrė savo galimybes daryti įtaką pasaulio procesams, pirmiausia – ginkluotės gamybos srityje. Šiandien rusai pirmą kartą istorijoje atskiruose fragmentuose turi stipresnę ginkluotę, negu Vakarai.

Todėl Rusija šiandien gali pareikšti pretenzijas į savo pasaulinio pyrago dalį. Ir tai, kas vyksta dabar tarp Maskvos ir likusio pasaulio, neturi precedento istorijoje: vos ne kasdien į Rusiją atvyksta patys įtakingiausi valstybių vadovai.

Kodėl vokiečiai ir prancūzai šitaip pradėjo domėtis potencialiu konfliktu Ukrainoje? Dėl to, kad jei ten prasidės konfliktas, anglosaksai vėl uždės „geležinę uždangą“ tarp Rytų ir Vakarų. O jie, pripažinkime, yra dideli meistrai visus kiršinti ir pešti iš to sau naudą. Štai ko nesuvokia dauguma mūsų žmonių: JAV interesas yra supjudyti Europą tarpusavyje, tuomet amerikiečiai turi daugiau šansų konkurencinėje kovoje, parduodant prekes ar suskystintąsias dujas Europos Sąjungos rinkoje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija