Įvairūs

Seimo nario Audriaus Petrošiaus pranešimas: „Klaipėdos miesto taryba pritarė Klaipėdos universiteto ligoninės steigimui“

2022 m. vasario 17 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Ketvirtadienį, vasario 17 d., Klaipėdos miesto taryba pritarė būsimam Klaipėdos universiteto ligoninės steigimui ir miesto valdomos VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės perdavimui valstybei. Remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos miesto savivaldybei pateiktu pasiūlymu, universiteto ligoninė būtų sukurta sujungiant šiuo metu veikiančias VšĮ Klaipėdos universitetinę, VšĮ Klaipėdos jūrininkų ir VšĮ Palangos reabilitacijos ligonines. Jos dalininkais taptų valstybė, atstovaujama Sveikatos apsaugos ministerijos, ir Klaipėdos universitetas.

Klaipėdos miesto politikų sprendimą sveikina Klaipėdos miesto – Baltijos vienmandatėje apygardoje išrinktas Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratijos frakcijos narys Audrius Petrošius.

„Džiaugiuosi, kad buvo pritarta legendomis apipintos Klaipėdos universitetinės ligoninės perdavimui valstybei. Tai žingsnis, išraiškingiausiu įmanomu būdu simbolizuojantis kartų kaitą klaipėdietiškos politikos padangėje po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo. Šiandien drąsos sprendimui priimti reikėjo ir politikams, todėl didžiuojuosi visais Klaipėdos miesto tarybos nariais, palaikiusiais šį itin svarbų Klaipėdai ir visam vakarų regionui sprendimą. Tai strateginis žingsnis, kuriuo politikai peržengė partinius barjerus ir ambicijas ir susivienijo dėl pokyčio“, – džiaugiasi A. Petrošius. 

Parlamentaras teigia, kad Klaipėdos miesto tarybos žengė itin svarbų žingsnį siekiant gerinti ir taisyti sveikatos paslaugų kokybę Klaipėdoje, nes pastaruoju metu mieste neužtikrinamos neonatologijos ir akušerijos skubiosios pagalbos paslaugos. 

„Šiandien dieną temdo tik viena niūri žinia, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dėl neonatologų trūkumo negali būti užtikrinamos neonatologijos ir akušerijos skubiosios pagalbos paslaugos, vadinasi, gimdyvėms, siekiant išvengti rizikos, gimdyti reikalinga važiuoti į kitus miestus. Šiuo metu laikinai teikti aukštesnio nei IIA lygio paslaugas pavesta LSMU Kauno klinikoms. Mano turimais duomenimis, situacija nesusiklostė dabar, ji yra labai įtempta jau nuo praėjusių metų rugpjūčio, per tą laiką nė vienas neonatologas, siųstas iš kitų įstaigų, nebuvo įdarbintas. Klaipėda gali prarasti licenciją teikti šias paslaugas, kadangi informacija yra perduota ir Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai. Taip, tai yra vadovo atsakomybė. Tikėkimės, kad situacija bus labai greitu metu stabilizuota, paslaugų teikimas Klaipėdoje atstatytas, o paslaugų teikimas ateičiai – išsaugotas“, – teigia A. Petrošius. 

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija