Įvairūs

Seimo nariai dalyvauja pirmajame Trijų jūrų iniciatyvos valstybių jaunųjų parlamentarų susitikime

2021 m. spalio 4 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo nariai Ieva Kačinskaitė-Urbonienė ir Marius Matijošaitis dalyvauja pirmajame Trijų jūrų iniciatyvos valstybių jaunųjų parlamentarų susitikime Varšuvoje (Lenkijos Respublika).

„Kartu su kitais jaunais parlamentarais ieškosime būdų, kaip stiprinti daugiašalį bendradarbiavimą, sprendžiant svarbius ekonominius, geopolitinius iššūkius Vidurio Europos erdvėje. Tai ir energetinio nepriklausomumo didinimas, ir geresnis susisiekimas, ir skaitmeninės transformacijos bei tvaresni sprendimai visose srityse.

Manome, kad parlamentinis bendradarbiavimas ir dalinimasis idėjomis suteiks impulsų stiprinant šią Trijų jūrų iniciatyvą bei didins jos žinomumą, visuomenės susidomėjimą regione. Taip pat padės tvirtesnius pagrindus bendradarbiavimui ateityje“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė parlamentarė I. Kačinskaitė-Urbonienė.

„Trijų jūrų iniciatyva turi panašumų su Maršalo planu Europai – ja norima pakeisti galių balansą. Kam to reikia? Didėjant Kinijos įtakai pasaulyje ir stebint, kad vis dėlto yra tam tikras lyderystės vakuumas tarp didžiųjų Vakarų Europos šalių – vieningai veikiančios Centro ir Rytų Europos šalys galėtų garsiau reprezentuoti savo interesams. Vieni iš pagrindinių krypčių yra energetinis saugumas, poreikius atliepianti transporto infrastruktūra, vieningo skaitmenizavimo ir komunikacijų sinchronizavimas. Tačiau ne tik. Trijų jūrų iniciatyva yra ir apie demokratiją, laisvę bei pastangas integruoti Rytų ir Vakarų Europą, investuoti į ateities projektus. Dėl to simboliška, kad šią istorinę progą į konferenciją Varšuvoje yra pakviesti jaunieji parlamentarai iš 12-os šalių, suprantant parlamentinės demokratijos svarbą ir paties projekto tęstinumo iššūkius ateityje“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė parlamentaras M. Matijošaitis.

Seimo narius į renginį Seimo valdyba komandiravo spalio 3–6 d.

Trijų jūrų iniciatyvą jungia 12 Europos Sąjungos valstybių: Austriją, Bulgariją, Kroatiją, Čekiją, Estiją, Vengriją, Latviją, Lietuvą, Lenkiją, Rumuniją, Slovakiją ir Slovėniją. Šia iniciatyva yra bendradarbiavimo platforma, kuriama siekiama transporto, energetikos ir kitomis jungtimis sujungti Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūrų regionus.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija