Įvairūs

Seimo narės Monikos Ošmianskienės pranešimas apie spaudos konferenciją dėl šalpos neįgalumo pensijų

2022 m. lapkričio 3 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Lapkričio 3 d. Seime vyks konferencija, skirta pristatyti Seimo narių Monikos Ošmianskienės ir Morganos Danielės registruotus įstatymo projektus, kuriais siekiama padidinti šalpos neįgalumo pensiją labiausiai diskriminuojamai asmenų grupei.

Įstatymų projektus rengti paskatino netikėtai atskleista diskriminacija: asmenys, kurie negalią įgijo būdami vyresni negu 24 metai ir neturėjo sukaupę minimalaus darbo stažo, negali pretenduoti į netekto darbingumo pensiją ir gauna tik 1 šalpos pensijų bazės dydžio išmoką – 173 eurus. Šis dydis yra vienodas tiek sunkios, tiek vidutinės negalios atveju, o lengvą negalią turintys negauna nieko. Negana to, tik ši asmenų su negalia grupė šalpos neįgalumo pensijos netenka įsidarbinimo atveju. Registruojamais projektais bus siekiama šalpos neįgalumo pensiją padidinti sunkią negalią turintiems asmenims. Taip pat bus siekiama, kad šios išmokos nebūtų atimamos, jeigu asmuo įsidarbina.

Renginyje dalyvaus Oksana – moteris su negalia, kurios iniciatyva buvo iškelta problema. Oksana priklauso tai asmenų grupei, kuri bus aptariama ir pasidalins savo patirtimi ir su kokiais sunkumais tenka susidurti, turint sunkią negalią ir tokią mažą valstybės paramą. Taip pat dalyvaus pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos POLA direktorė Neringa Čiakienė.

Spaudos konferencijos metu bus plačiau pristatyti įstatymo projektų siekiai, jų svarba ir nauda, taip pat įgyvendinimas. Renginį bus galima stebėti Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija