Įvairūs

Seimo narės Jurgitos Sejonienės pranešimas: parlamentarė ir Konstantinas Rečkovas kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl Druskininkų mero veiksmų

2021 m. vasario 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė, Sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė ir Druskininkų savivaldybės Tarybos narys nuo TS-LKD Konstantinas Rečkovas kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją prašydami atlikti tyrimą dėl Druskininkų savivaldybės galimų savavališkų veiksmų vykdant skiepijimą COVID-19 ligos vakcina ir imtis veiksmų, užtikrinant sklandų skiepijimo procesą pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą Nr. V-8.

„2020 m. sausio 27 d. oficialioje „Facebook“ paskyroje Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas informavo, kad Druskininkų savivaldybė į prioritetinį vakcinavimo sąrašą įtraukė visuomenes grupes, nenumatytas sveikatos apsaugos ministro 2021 m. sausio 5 d. įsakyme Nr. V-8: smulkiuosius prekybininkus, grožio srities specialistus. Esame įsitikinę, kad toks savavališkas savivaldybės vadovo įsikišimas į skiepijimo procesą pažeidžia sveikatos apsaugos ministro numatytą reglamentavimą ir nepagrįstai diskriminuoja jame numatytas prioritetines gyventojų grupes, iškreipia valstybinę COVID-19 pandemijos valdymo politiką savivaldybėje ir sukuria pavojingą precedentą kitoms savivaldybėms“, – kreipimesi rašo J. Sejonienė ir K. Rečkovas. 

„Druskininkų meras demonstratyviai atsisako vykdyti valstybės sveikatos apsaugos politiką. Skiepijimo nuo COVID-19 prioritetinės grupės sudarytos remiantis specialistų rekomendacijomis, moksliniais argumentais, o toks vietinio lygmens politinis įsikišimas yra neleistinas ir netoleruotinas“, – teigia K. Rečkovas. 

„Toks elgesys yra labai ciniškas – žmonės, kurių sveikatai ir gyvybei COVID-19 kelia didžiulę riziką, įtraukti į prioritetines grupes. Jie turi pagrįstų lūkesčių, kurie yra pažeisti. Vakcinacija turėtų būti vykdoma pagal numatytą, planą, o ministro įsakymuose turi būti vykdoma tai, kas juose parašyta. Tai galioja visoms savivaldybėms“, – akcentavo Seimo narė J. Sejonienė. 

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija