Įvairūs

Seimo narės Irenos Haasės pranešimas: „Ministro Lino Kukuraičio prašoma ištaisyti diskriminacinę nuostatą dėl nevyriausybinių organizacijų darbuotojų premijų“

2020 m. balandžio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Irena Haasė kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį dėl vienkartinių premijų nevyriausybinių organizacijų (NVO) darbuotojams, vykdantiems ypač svarbias funkcijas karantino metu.

Praėjusią savaitę Vyriausybė savo nutarimu nustatė vienkartines premijas socialiniams darbuotojams, tačiau išimtinai tik tiems, kurie dirba savivaldybių socialinių paslaugų įstaigose ir valstybės įstaigose, kurių savininko teises įgyvendina Socialinių reikalų ir darbo ministerija bei Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinių reikalų ir darbo ministerijos. 

Anot parlamentarės, šis sprendimas yra diskriminacinio pobūdžio ir pažeidžia socialinių darbuotojų, dirbančių nevyriausybinių organizacijų sektoriuje, teisę gauti išmoką iš valstybės.

„Visgi šis Vyriausybės nutarimas nuvylė ir pažemino NVO dirbančius ir socialines paslaugas teikiančius darbuotojus. Jie, taip pat, kaip ir dirbantys valstybiniame sektoriuje, teikia gyvybiškai būtinas paslaugas neįgaliesiems, pagyvenusiems asmenims, vaikams. Todėl jų indėlis teikiant paslaugas šiuo, ekstremalios situacijos laikotarpiu, yra ir atitinkamai turėtų būti vienodai svarbus valstybei ir jos žmonėms“, – teigė I. Haasė.

Seimo narė prašo ministro L. Kukuraičio, vengiant socialines paslaugas teikiančių darbuotojų susipriešinimo ir nevyriausybiniame sektoriuje dirbančiųjų diskriminacijos, rasti valstybės biudžete lėšų ir šių darbuotojų premijoms.

„Socialiniai darbuotojai, nesvarbu kurioje įstaigoje dirbtų, teikia tas pačias socialines paslaugas ir pagalbą socialiai jautriai ir pažeidžiamai mūsų visuomenės daliai. Jų darbo sąlygos vienodai sudėtingos: jie teikia paslaugas ligotiems, dažniausiai turintiems sunkią negalią, sunkiai vaikštantiems ar visiškai nejudantiems žmonėms, kuriems reikalinga ypatinga priežiūra ir šios paslaugos nenutrūkstamai teikiamos net ir esant šalyje paskelbtam karantinui. Šiuo metu šalyje esant COVID-19 pandemijai, nevyriausybinių organizacijų socialinių darbuotojų darbo krūvis padidėjo taip pat, kaip ir valstybiniame sektoriuje dirbančių socialinių darbuotojų, todėl jie nusipelnė tokio pat dėmesio ir įvertinimo, kaip ir kiti socialiniai darbuotojai. Būtina kuo skubiau ištaisyti Vyriausybės klaidą, operatyviai nustatant tvarką, kaip premijos turi būti išmokamos NVO darbuotojams“, – pažymėjo I. Haasė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija