Įvairūs

Seimo narės Dalios Asanavičiūtės pranešimas: „Dėl padidėjusių konsulinių mokesčių – klausimai laikinai pareigas einantiems premjerui ir užsienio reikalų ministrui“

2020 m. gruodžio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Dalia Asanavičiūtė viešai kreipėsi į laikinai pareigas einantį Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir laikinąjį užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių dėl spalio 7 d. Vyriausybės nutarimo, kuriuo nuo gruodžio 1 d. buvo patvirtinti nauji konsulinio mokesčio dydžiai.

Seimo narė pažymi, kad konsuliniai mokesčiai už Lietuvos Respublikos piliečiams teikiamas konsulines paslaugas ir anksčiau buvo gana dideli, tačiau naujuoju nutarimu konsulinių paslaugų kainos dar padidintos nuo 20 iki 50 procentų, pavyzdžiui, konsulinių veiksmų, atliekamų išvažiuojamųjų misijų metu, kaina išaugo net 50 procentų.

„Užsienyje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai, norintys gauti konsulines paslaugas, diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose yra priimami tik iš anksto užsiregistravę, o priėmimo gali tekti laukti ilgiau nei du mėnesius. Karantino metu daugelyje užsienio valstybių konsulinių paslaugų teikimas iš viso buvo nutrūkęs. Nesuprantama, kodėl yra didinamas konsulinis mokestis už paslaugas, nors teikiamų konsulinių įstaigų paslaugų kokybė ir prieinamumas nėra gerinamas“, – teigia parlamentarė D. Asanavičiūtė.

Viešame kreipimesi D. Asanavičiūtė prašo paaiškinti, kokiu pagrindu Vyriausybė priėmė sprendimą padidinti konkrečius konsulinio mokesčio dydžius, ir informuoti, ar planuojama ateityje gerinti konsulinių paslaugų prieinamumą Lietuvos Respublikos piliečiams, gyvenantiems užsienyje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija