Įvairūs

Seimo narės Agnės Bilotaitės pranešimas: „Prašoma nustatyti ministro Jaroslavo Narkevičiaus turto kilmę“

2020 m. gegužės 19 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją prašydama nustatyti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus turto kilmę.

LRT Tyrimų skyrius praėjusią savaitę paviešino informaciją apie tai, kad susisiekimo ministras J. Narkevičius, anksčiau eidamas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, galimai vykdė savo gyvenamojo namo remontą savivaldybės viešųjų pirkimų konkursus laimėjusių įmonių lėšomis.

Pasak parlamentarės, šia istorija turėtų pasidomėti ir mokesčių inspektoriai, nes kyla klausimų, ar politiko turtas įgytas teisėtai.

„Darbus J. Narkevičiaus name atlikusios įmonės vadovas tvirtina, kad už namo remonto darbus buvo atsiskaitoma laimėtais viešųjų pirkimų konkursais. Kaip skelbiama, įmonės bankroto administratorius nerado nė vieno mokėjimo šiai įmonei iš Narkevičių šeimos. Tad kyla klausimas: kieno pinigais namo renovacija buvo finansuojama? Gal buvo ir daugiau asmeninių J. Narkevičiaus projektų, už kuriuos buvo apmokama natūra?“ – svarsto A. Bilotaitė. 

Rašte Valstybinei mokesčių inspekcijai Seimo narė prašo nustatyti J. Narkevičiaus ir jo šeimos narių turto ir pajamų kilmę.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija