Įvairūs

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Socialdemokratų susitikime su ministre – Baltarusijos, pinigų ir darbo temos“

2021 m. gegužės 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDP) frakcija pirmadienį susitiko su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite.

Frakcijos nariai ministrei uždavė klausimų apie „pinigų lietų“ verslui; netolygų šalies atsigavimą po pandemijos; nedarbą ir darbuotojų trūkumą; vyrų ir moterų atlyginimų atotrūkį; paramą vežėjams; galimybių pasą; valstybinių įmonių ateitį; minimalią mėnesinę algą; nekilnojamojo turto rinkos perkaitimą; mokyklų tinklo ateitį; vaikų darželius sostinėje.

Atsakydama į klausimą dėl ekonominių santykių su Baltarusija, ministrė pabrėžė, kad Baltarusiją paskelbus nesaugia šalimi, kyla daug klausimų dėl ekonominės veiklos perspektyvų šioje kaimyninėje šalyje.

Komentuodama Lietuvos ūkio gaivinimą, ministrė sakė, kad parama verslui nuolat „taiklinama“. Daug vilčių ji sakė dedanti į jau įkurtą inovacijų skatinimo fondą.

Atsakydama į klausimą apie laisvąsias ekonomines zonas, A. Armonaitė priminė vadinamuosius gigaprojektus: ministerija yra numačiusi paskatų rinkinį savivaldybėms, kurios pagal šiuos projektus pritrauktų investicijų.

Kalbėdama apie švietimą, A. Armonaitė papasakojo apie ministerijos stipendijų programą, kurios tikslas – pritraukti talentų ir specialistų į regionus. „Daug kas priklauso nuo merų“, – įsitikinusi ministrė.

Komentuodama darbo rinkos situaciją, A. Armonaitė sakė, kad metų gale gali padidėti užsidarančių įmonių skaičius. Tačiau ji prognozavo, kad kai kurios gali pakilti kaip feniksas iš pelenų: tiesiog atsidarys naujos įmonės.

Ministrė taip pat papasakojo, kad ministerija turi planų dėl darbuotojų perkvalifikavimo programų ir priemonių – tikisi pritraukti investicijų. Ji akcentavo informacinių technologijų sritį, kurioje kol kas mažai moterų ir merginų – esama galimybių skatinti jų atėjimą.

Kalbėdama apie atlyginimų atotrūkį ministrė papasakojo, kaip suvienodino ekonomikos atašė dirbančių vyrų ir moterų atlyginimus.

Kalbėdama apie paramą savivaldybės įmonėms, vežėjams, ministrė tikino, kad Vyriausybėje ieškoma sprendimų, parama jau numatyta biudžete.

Kalbėdama apie valstybės valdomas įmones, ministrė sakė, kad vis dar esama tokių, kurių „galėtų nebūti“ valstybės valdomame portfelyje.

Paklausta, kaip ketina balsuoti dėl minimalios mėnesinės algos, A. Armonaitė vengė tiesaus atsakymo. Jos manymu, reikia leisti susitarti darbdavių ir darbuotojų atstovams.

Paklausta, ką galinti pasiūlyti jaunuoliams, kurie dėl kaistančios rinkos gali tik pasvajoti apie savą būstą, ministrė atsakė įdėmiai sekanti rinkos signalus.

Paklausta, ar gailisi padariusi kokią nors klaidą ministrės poste, A. Armonaitė sakė supratusi, kad kalbant Vyriausybės vardu lengva sukelti lūkesčius, kurie paskui virsta nusivylimo banga.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija