Įvairūs

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Socialdemokratai ragins Prezidentą įvertinti ministrų tinkamumą“

2024 m. gegužės 15 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Prezidentūrai užsiminus apie galimus Vyriausybės sudėties pokyčius po prezidento rinkimų, socialdemokratai sako, kad dabartinėje Vyriausybėje yra ne vienas ir ne du ministrai, kurių tinkamumas eiti užimamas pareigas kelia rimtų abejonių.

Vienas iš jų – „nematomu ministru“ vadinamas Dainius Kreivys.

„Jo tarsi nėra, bet energetikos sektorių visą kadenciją krėtė nesibaigiantys skandalai.

Tai, kas įvyko energetikos sektoriuje – katastrofiška „liberalizacija“, negrąžintos vartotojų permokos, „Igničio“ įtaka politikams, politikų sąsajos su įmonėmis – yra tragiška pamoka. Liberalizuojant elektros rinką buvo žadamas rojus vartotojams, bet patekome į pragarą: rinkoje siautėja trys monopolinės įmonės, nenorinčios grąžinti šimtamilijoninių vartotojų permokų ir toliau „išdūrinėjančios“ gyventojus“, – komentuoja Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Seimo frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

LSDP frakcijos seniūnės pavaduotoja Orinta Leiputė paaiškina, kodėl socialdemokratai nepasitiki sveikatos apaugos ministru Arūnu Dulkiu.

„Sveikatos sistemos pertvarka virto šios sistemos griovimu. Sveikatos paslaugos dar niekad nebuvo taip nutolusios ir neprieinamos žmonėms. Medikai būriais išeina iš darbo. Ministerija spaudžia savivaldybes naikinti ar mažinti gydymo įstaigas, žmonės, negalėdami pasiekti gydytojų, gydosi patys. Sergamumo ir mirtingumo rodikliai tragiški“, – skandalingos reformos padarinius komentuoja O. Leiputė.

Socialdemokratai ne kartą reiškė nepasitikėjimą žemės ūkio ministru. 

„Konservatorių deleguotas Kęstutis Navickas nuolat konfliktavo su ūkininkų bendruomene. Aplinkosaugininką skirti žemės ūkio ministru buvo tragiška klaida. Vos atėjęs ministras iškart pasakė: „Prie manęs neprieis šitie, pas mane nepapuls anie…“ Nusirista iki tokio lygio, kad susitikimuose su ūkininkais ministras šaukė: „Ko čia šoki man į akis“, – prisimena R. Budbergytė.

Primindama Agnės Bilotaitės darbus, R. Budbergytė neįžvelgia nieko gero.

„Vidaus reikalų ministrė pro pirštus žiūrėjo ir tebežiūri į Migracijos departamentą kamuojančias problemas. Slėptuvių problema numesta spręsti būsimai Vyriausybei. Vidaus tarnybos statuto pataisos sistemoje sukėlė didžiules nerimo bangas, kurios neslūgsta iki šiol. Beje, liko neatsakytas klausimas, kodėl tarnyboms stengiantis suvaldyti riaušes prie Seimo, nebuvo ministrės įsakymo“, – komentuoja R. Budbergytė.

Socialdemokratams pasitikėjimo nekelia ir Marius Skuodis.

„Susisiekimo sektoriuje nebeliko net elementarios vadybos. Lietuvos geležinkeliai neišbrenda iš skandalų. Keliai ir tiltai griūva, negailestingai naikinami gyventojams svarbūs tarpmiestinių autobusų maršrutai. Rajonuose žmonės lieka be jokio susisiekimo“, – vardija O. Leiputė.

„Vyriausybė prarado žmonių pasitikėjimą. Dabar ji permetinėja darbus būsimai Vyriausybei. Finansų ministrės grasinimai paduoti į teismą Europos komisiją dėl sustabdytų mokėjimų – tai dabartinės Vyriausybės priešmirtinės agonijos ženklas“, – apibendrina R. Budbergytė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija