Įvairūs

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Socialdemokratai kreipėsi į Seimo valdybą dėl Žygimanto Pavilionio veiksmų, kuriais „daroma žala Lietuvai“

2021 m. birželio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

Penktadienį paraginę Žygimantą Pavilionį atsistatydinti iš Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininko pareigų, socialdemokratai šiandien kreipėsi į Seimo valdybą ir Seimo seniūnų sueigą „dėl Ž. Pavilionio pakartotinių veiksmų, darančių žalą Lietuvai“.

Kreipimesi prašoma įvertinti visą virtinę Seimo URK pirmininko veiksmų: jo pasisakymus vizito Sakartvele metu, kurie „galimai supriešino vietos politines jėgas ir šitaip ne padėjo, o pakenkė mediacijai politiniame konflikte“; jo komentarus apie Respublikos Prezidento statusą, „kuriais kenkiama Lietuvos tarptautiniam įvaizdžiui“; taip pat prašoma įvertinti „galimą viešųjų ir privačiųjų interesų supainiojimą, kai komandiruotės Berlyne metu Ž. Pavilionis dalyvavo savo tuoktuvių ceremonijoje“.

Socialdemokratams „kyla daug klausimų“ dėl Ž. Pavilionio elgesio profesionalumo ir jo tinkamumo eiti Seimo URK pirmininko pareigas.

„Nuolatiniai Ž. Pavilionio vieši komentarai šalies viduje ir diplomatinių vizitų užsienyje metu dėl Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos ir jo konstitucinių galių kelia daug klausimų dėl Ž. Pavilionio intencijų. Tokių veiksmų reguliarumas daro apgalvotos strategijos įspūdį“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.

Seimo URK pirmininką socialdemokratai ragino trauktis iš pareigų dar šių metų vasarį, kai nuvykęs į diplomatinę misiją Sakartvele Ž. Pavilionis reiškė asmenines pozicijas, rėmė vieną iš oponuojančių pusių. Socialdemokratų nuomone, toks Ž. Pavilionio elgesys pakenkė Lietuvos ir Sakartvelo santykiams.

„Prašytume įvertinti, ar išvardyti veiksmai yra suderinami su Ž. Pavilionio einamomis URK pirmininko pareigomis, taigi, ar Ž. Pavilionis gali toliau eiti šias atsakingas ir Lietuvos tarptautiniam prestižui labai svarbias pareigas“, – sakoma socialdemokratų kreipimesi į Seimo vadovybę.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija