Įvairūs

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Algirdas Sysas įspėja: įstatymas įpareigoja darbdavius pasirūpinti darbuotojų apsauga, valstybę – izoliuoti galimai užsikrėtusius“

2020 m. kovo 24 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas sako, kad įstatymas įpareigoja darbdavius pasirūpinti darbuotojų apsaugos priemonėmis, ypač tų darbuotojų, kurie turi dirbti kontaktuodami su žmonėmis arba didesniuose darbuotojų kolektyvuose.

„Dabar matome ir pardavėjus prekybos centruose – be apsaugos priemonių arba su minimaliomis, ir girdime, kad medikai, socialiniai darbuotojai, paštininkai nešiodami pensijas kontaktuoja su daugybe žmonių ir skundžiasi, kad neturi priemonių apsisaugojimui nuo viruso. Tad šiuo atveju pirmiausia valstybė kaip darbdavys turėtų demonstruoti gerąją praktiką – pavyzdį, kad įstatymo turi būti laikomas. Dar kartą kartoju, tai ne darbdavio kažkoks geranoriškumas – tai prievolė jam, o darbuotojai turėtų žinoti savo teisę – reikalauti tų priemonių iš darbdavio“, – teigia A. Sysas.

Socialdemokratai, primindami darbdaviams jų pareigas, sako, kad daugelis įmonių, įstaigų sėkmingai perka didesniais kiekiais ir mažesnėmis kainomis apsaugos priemones, taip apsaugodami savo darbuotojus, taip pat ir dalį visuomenės nuo galimo užkrato plitimo.

Kita įstatymo numatyta prievolė, kurią A. Sysas priminė ir sveikatos apsaugos ministrui per Seimo posėdį – asmenys užsikrėtę arba įtariami užsikrėtę ypač pavojinga užkrečiama liga turi būti izoliuoti ir gydomi priverstinai, kad būtų apsaugota visuomenė.

„Deja, ministras atsakė, kad pastatyti policininko prie kiekvieno neturi galimybės. Vadinasi, neturi galimybės laikytis įstatymo. Dabar ši našta – atvykstančių iš užsienio migrantų, galimų viruso nešiotojų izoliavimas – permesta ant savivaldybių pečių. Merai irgi sako, kad neturi resursų saugiai izoliuoti šių asmenų. O juk tai irgi įstatymo apibrėžta valstybės pareiga – apsaugoti visuomenę nuo ypač pavojingo užkrato, šiuo atveju COVID-19, nešiotojų“, – sako Seimo narys.

Socialdemokratai primena, kad darbuotojai turi teisę į saugias darbo sąlygas pagal Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymą, o visuomenė turi teisę būti apsaugota nuo galimai infekuotų asmenų pagal Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija