Įvairūs

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo pranešimas: „Saugokitės melagienų – nei Europa, nei JAV, nei Lietuva neišprovokavo karo“

2022 m. kovo 1 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Reaguodamas į kai kurių politikų pasisakymus, atseit Rusijos agresiją prieš suverenią Ukrainą iššaukė tam tikri Vakarų pasaulio veiksmai, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas nukerta: nepasiduokite dezinformacijai, pasigirstančiai net iš Seimo tribūnos.

„Girdi, Ukrainoje karą išprovokavo Vakarų valstybių, tarp jų – ir Lietuvos, politika. Deja, tokie teiginiai skamba net iš Seimo tribūnos. Šiandien į Ukrainą įsiveržus ir Baltarusijai, atkreipiu dėmesį, kad kaltinti Lietuvą ir Vakarus karu yra arba naivus, arba piktavališkas pramanas. Nepaprastosios padėties ir karo akivaizdoje tokia dezinformacija – ne tik neatsakinga, bet ir pavojinga“, – sako E. Gentvilas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario Raimundo Lopatos teigimu, Liberalų sąjūdžio atstovai Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete kels klausimą, kokių veiksmų imtis dėl dezinformaciją apie Rusijos karą Ukrainoje skleidžiančio Seimo nario Mindaugo Puidoko atsakomybės.

E. Gentvilas pabrėžė, kad Baltarusija nuosekliai siekė integracijos į Rusiją – taip pat ir karinės. Rusija ir Baltarusija kartu su dar keturiomis valstybėmis priklauso kariniam aljansui – 2002 m. įsteigtai Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijai. Be to, 2018 m. Rusija su Baltarusija pradėjo įgyvendinti sąjunginės valstybės sutartyje numatytus įsipareigojimus.

„Aliaksandras Lukašenka, dideliu tempu atidavinėdamas valstybės suverenitetą į Rusijos rankas, kelia grėsmę visos Baltarusijos išlikimui. Pats tapęs Kremliaus įrankiu, būsimajame Hagos tribunole Lukašenka augina savo šansus sėdėti šalia Putino“, – mano Eugenijus Gentvilas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija