Įvairūs

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: „Frakcijos seniūnu perrinktas Eugenijus Gentvilas“

2023 m. rugsėjo 21 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Ketvirtadienį Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija vienbalsiai nutarė seniūno pareigas toliau patikėti parlamentarui, signatarui Eugenijui Gentvilui. Frakcijos seniūno pavaduotoja perrinkta Seimo narė Edita Rudelienė.

Teikdamas savo kandidatūrą E. Gentvilas pabrėžė vieną svarbiausių liberalizmo idealų – užtikrinti pažiūrų įvairovę. „Mes turime skirtingas pozicijas, dėl kurių niekada nelaužysime vienas kitam rankų reikalaudami paklusti ir balsuoti vienodai. Vertinu kiekvieno liberalo individualumą ir pasaulėžiūrą ir toliau stengsiuosi, kad tai būtų gerbiama“, – frakcijos kolegoms sakė jis.

Savo kaip seniūno pareigose per praėjusius metus E. Gentvilas išskyrė vaidmenį moderuojant Finansų ministerijos pasiūlytą mokesčių reformą ir suvaldant Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderių sukeltą parlamentinę krizę, pabrėžė liberalų valią ir iniciatyvą priešintis Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio antisemitizmui ir palaikyti apkaltą Seimo nariui Petrui Gražuliui.

„Pagaliau partneriai, sutikę su mūsų sąlyga, perrašė ir koalicinę sutartį, kurioje numatytas koalicinės tarybos veikimas“, – sakė E. Gentvilas.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras E. Gentvilas buvo Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo seniūnas. Po to dirbo dar trijuose Seimuose, 2001 m. ėjo ūkio ministro ir premjero pareigas. 2004–2009 metais buvo Europos Parlamento narys, 1997–2001 m. – Klaipėdos miesto meras. Liberalų sąjūdžio partijai (anksčiau – Liberalų sąjungai) su pertraukomis vadovavo nuo 1996 m. iki 2019 metų.

Frakcijos seniūno pavaduotoja E. Rudelienė Seimo nare tapo 2021 m. gegužės 10 d., mirus Seimo nariui, signatarui Kęstučiui Glaveckui. Prieš tai ji buvo Trakų rajono savivaldybės merė.

Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos darbo reglamentas reikalauja, kad frakcijos seniūno rinkimai vyktų kasmet, praėjus ne daugiau kaip dviem savaitėms nuo rudens sesijos pradžios.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija