Įvairūs

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, Seimo Ateities komiteto pirmininko prof. R. Lopatos pranešimas: „Ar JAV reikia solidarumo su mumis, ar mums reikia solidarumo su JAV?“

2021 m. gruodžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Pritariu tiems, kurie reikalauja nedelsiant nutraukti baltarusiškų trąšų tranzitą per Lietuvą. Buvome vieni pirmųjų, raginusių visus euroatlantinius partnerius ir ypač JAV, stiprinti politines ir ekonomines sankcijas A. Lukašenkos režimui, kol nebus nutrauktos hibridinės atakos, paleisti visi politiniai kaliniai, Baltarusijoje surengti laisvi ir demokratiniai rinkimai.

JAV sankcijos A. Lukašenkos režimui, ir ypač „Beraluskalij“ produkcijos krovinių tranzitui, atitinka gyvybinius Lietuvos interesus. Apie tai, kad jos bus, žinojome dar rugpjūčio pradžioje. Ta aplinkybė, kad Lietuvos geležinkeliai bendradarbiavo su režimu ir toliau bendradarbiauja apeidami sankcijas, tiesiog skandalinga. Tarsi nebuvo modeliuota dabartinė situacija, tarsi nebuvo jai ruoštasi.

Klausimas toks: ar Lietuva valdo savo įmones, ar jas valdo ne Lietuva? Vyriausybė jau privalėjo įsikišti į šią situaciją ir ją išspręsti. Visai neseniai džiaugėmės įgiję dar stipresnį statusą valstybei per santykius su JAV. Vieninteliai iš Europos Sąjungos tapome JAV strateginiais partneriais Indijos-Ramiojo vandenynų regione. Patys nuosekliai  prašėme JAV paramos kovoje už demokratiją savo kaimynystėje ir dabar tyčiojamės iš savo strateginių partnerių. Tai ar JAV reikia solidarumo su mumis, ar mums reikia solidarumo su JAV?

Atsakymas tarsi aiškus. Vyriausybė turi nedelsiant ryžtingai apsispręsti. 

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija