Įvairūs

Seimo laikinosios Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupės pirmininko Kęstučio Vilkausko pranešimas: „Piliečių įsitraukimo ir antikorupcijos komisijų funkcijų įgalinimo savivaldoje DNR“

2021 m. spalio 28 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Spalio 27 d. įvyko Seimo laikinosios Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupės posėdis tema „Kaip „įnorinti“ ir įveiklinti savivaldybių politikus – antikorupcijos komisijų narius (ir ne tik šių komisijų narius) bei savivaldybės bendruomenę šioje srityje“. Jame Vidaus reikalų ministerijos atstovai, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, Seimo nariai ir kiti posėdžio dalyviai aktyviai diskutavo apie antikorupcijos komisijų veiklos svarbą valstybiniu mastu, atskleidė veiklos nūdienos aktualijas savivaldybėse, taip pat dalijosi savo mintimis apie galimas antikorupcijos komisijų veiklų tobulinimo gaires.

„Labai svarbu sudaryti didesnes galimybes ir suteikti daugiau teisių antikorupcijos komisijos funkcijų efektyvesniam vykdymui. Taip pat svarbu įnorinti ir įveiklinti savivaldybės bendruomenes šioje srityje. Atsižvelgiant į praeito posėdžio metu pristatyto Pilietinės galios indekso tyrimo rezultatus, piliečių įsitraukimas savivaldoje sprendžiant vietos klausimus yra labai sumažėjęs“, – teigė laikinosios grupės pirmininkas K. Vilkauskas.

„Dėl to šiandien vyksta diskusija siekiant išsigryninti ir surasti sistemiškai geriausius sprendimus, kad būtų pasiekta kuo efektyvesnių rezultatų tiek gyventojų atžvilgiu, kad pastarieji aktyviai įgyvendintų savo pilietines teises, tiek siekiant gerinti antikorupcinės komisijos veiklos funkcijas. Tik remdamiesi patirtimi galime rasti geriausius sprendimus“, – akcentavo parlamentaras.

Laikinosios grupės pirmininkas K. Vilkauskas pažymėjo, kad diskusijos metu pateikti siūlymai bus užfiksuoti raštu ir imtasi atitinkamo jų įgyvenimo.

Kviečiame Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“ peržiūrėti visą įvykusio posėdžio ĮRAŠĄ.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
Seimo laikinosios Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupės pirmininko Kęstučio Vilkausko pranešimas: „Piliečių įsitraukimo ir antikorupcijos komisijų funkcijų įgalinimo savivaldoje DNR“