Įvairūs

Seimo kanceliarija įvertinta duomenų valdymo srityje

2023 m. lapkričio 10 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimo kanceliarija sulaukė reikšmingo įvertinimo Duomenų ambasadorių apdovanojimuose. Jų iniaciatorė Valstybės duomenų agentūra Seimo kanceliarijai skyrė pagrindinį prizą Duomenų aprašymo kategorijoje „už labai detaliai ir išsamiai aprašytus duomenis, pagalbą kuriant semantinį duomenų sluoksnį“. Iš viso buvo vertinta apie 150 valstybės institucijų, o pagrindiniai prizai keturiose kategorijose buvo įteikti tik 10 viešojo sektoriaus organizacijų. 

„Šis įvertinimas yra labai svarbus, nes rodo pažangą tiek mūsų įstaigai, tiek valstybei strategiškai svarbioje srityje. Seimo kanceliarija į efektyvų duomenų valdymą ir jų taikymą sprendimų priėmimo srityje žiūri kaip į vieną strateginių uždavinių, taip pat kaip į labai svarbią priemonę, galinčią smarkiai prisidėti prie teisėkūros procesų gerinimo ir jos teigiamo poveikio visuomenei didinimo“, – pažymi Seimo kancleris Modestas Gelbūda.

Apdovanojimai surengti įgyvendinant Valstybės duomenų agentūros projektą „Valstybės informacinių išteklių integravimas į duomenų ežerą“, kuriame Seimo kanceliarija aktyviai dalyvauja nuo 2023 m. gegužės, siekdama visuomenei atverti kuo daugiau kokybiškai tvarkomų duomenų.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Seimo kanceliarija įvertinta duomenų valdymo srityje