Įvairūs

Seimo Ateities komiteto pranešimas: „Socialinio kapitalo reikšmė ir jo pokyčių įtaka mūsų šiandieniam gyvenimui bus aptariami Ateities forumo „Intelektualinis Lietuvos savarankiškumas“ virtualioje diskusijoje“

2023 m. vasario 20 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Lietuvos Respublikos Seimo Ateities komitetas kartu su Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka rengs neformalią Ateities forumo „Intelektualinis Lietuvos savarankiškumas“ virtualią diskusiją „Socialinis kapitalas. Vienišumo problema“.

Diskusija vyks vasario 22 d., trečiadienį, 17–19 val. nuotoliniu būdu.

Renginio organizatoriai pabrėžia, kad Lietuvos visuomenės aktyvumą, įsitraukimą į darbinius ir socialinius santykius lemia socialinis kapitalas. Socialinio kapitalo reikšmė Lietuvai šiandien yra labai svarbi, nes jis atspindi santykių intensyvumą ir kokybę. Socialinio kapitalo pokyčiai daro poveikį šeimos ir bendruomenės santykiams, švietimui, kultūros kokybei ir politikai.

Ypatingą svarbą socialinio kapitalo pokyčiai daro demografiniams procesams Lietuvoje. Tai visų pirma susiję su didėjančia vienišumo problema, kai dėl silpnų ir neišvystytų socialinių santykių Lietuvoje daugėja vienišų žmonių. Šias vis labiau ryškėjančias problemas kintant socialinio kapitalo būviams nagrinės specialistai Ateities komiteto ir Mažvydo bibliotekos strateginės analizės skyriaus organizuotame internetiniame forume.

Diskusijoje dalyvaus ir savo įžvalgomis dalysis:

prof. dr. Arūnas Augustinaitis, Seimo Ateities komiteto biuro patarėjas;

prof. dr. Boguslavas Gruževskis, Lietuvos socialinių tyrimų centro Darbo rinkos tyrimų instituto direktorius;

Andrius Kaluginas, psichoterapeutas, psichosocialinių rizikų, krizių ir santykių psichologas, Lietuvos kognityvinės elgesio terapijos asociacijos valdybos narys;

prof. dr. Raimondas Kuodis, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas;

prof. dr. Arūnas Poviliūnas, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto dekanas;

Algirdas Sysas, Lietuvos Respublikos Seimo narys.

Diskusijos moderatorius – Seimo Ateities komiteto pirmininkas prof. dr. Raimundas Lopata.

Diskusiją stebėti bus galima Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija