Įvairūs

Seimo Ateities komiteto pirmininkas Raimundas Lopata kalbėjo globaliame dialoge apie Jungtinių Tautų Deklaraciją dėl ateities kartų

2023 m. kovo 15 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata kovo 14 d. dalyvavo pirmajame globaliame dialoge apie Jungtinių Tautų Deklaraciją dėl ateities kartų.

Jungtinės Tautos (JT) rengiasi atnaujinti savo ilgalaikę ateities darbotvarkę. Vienas iš dokumentų, kurį numatoma priimti 2024 m. įvyksiančiame JT Ateities viršūnių susitikime, yra Deklaracija dėl ateities kartų – įsipareigojimas dar gimsiančioms žmonių kartoms išsaugoti tvarią ir gyventi tinkamą planetą.

„Šiandieninio pasaulio raida tapo pernelyg greita ir nenuspėjama, o žmonijai iškylantys iššūkiai pernelyg dideli, kad juos būtų galima išspręsti įprastiniu sektorinių teisės aktų tobulinimo ir administracinio planavimo būdu, – akcentavo Ateities komiteto pirmininkas. – Todėl Lietuvos Respublikos Seimas ir įsteigė Ateities komitetą, kuriame susitelkę kitų komitetų pirmininkai arba jų pavaduotojai, Seime atstovaujamų politinių partijų atstovai gali svarstyti daugelį sričių apimančias visuomenės raidos problemas ir priimti toli į ateitį siekiančius politinius sprendimus.“ Tokio sutelkto darbo ir parlamentinės lyderystės pavyzdžiai, kuriais pasidalijo R. Lopata, yra valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ rengimo proceso koordinavimas, žaliojo kurso, skaitmeninės pertvarkos įgyvendinimo parlamentinė priežiūra, Lietuvos ateities politikos ekosistemos pagrindų kūrimas.

Pirmąjį globalų ekspertų dialogą apie atstovavimą ateities kartų interesams dabarties politikoje organizavo Nyderlandų Karalystės ir Jamaikos nuolatinės atstovybės prie Jungtinių Tautų Niujorke. Jame įžvalgomis dalijosi ekspertai iš Lietuvos, Pietų Afrikos, Panamos, Kolumbijos ir Jungtinės Karalystės.

Daugiau apie Jungtinių Tautų ateities darbotvarkės atnaujinimą galima sužinoti čia, apie Deklaraciją dėl ateities kartų – čia.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija