Įvairūs

„SatchelPay“: patogios finansinės operacijos

Naujausių technologijų pagalba atsirandančios galimybės, sparčiai keičiančios požiūrį į asmeninius ir įmonės finansus, sudarė itin patogią aplinką Europos Sąjungoje besikuriančioms ir vis naujas finansines paslaugas pristatančioms įmonėms. Viena iš sparčiausiai augančių kompanijų šioje srityje per pastaruosius porą metų buvo Lietuvoje įsteigta elektroninių pinigų įstaiga UAB „SatchelPay“, siūlanti platų spektrą paslaugų tiek privatiems tiek juridiniams asmenims.

Galbūt dėl spartaus įmonės augimo, 2019 metų viduryje „SatchelPay“ atsidūrė reguliuotojų akiratyje. Dėl neefektyvių vidinių procedūrų, Lietuvos Bankas apribojo įmonės veiklą. Po ilgų pastangų tvarkant vidines rutinas ir keičiant įmonės struktūrą, Lietuvos Bankas panaikino visus apribojimus ir „SatchelPay“ galėjo sugrįžti prie įprastos įmonės veiklos.

Taigi, kas padarė SatchelPay tokia patrauklia Elektroninių pinigų įstaiga?

Pastaruosius metus, įmonės augimas buvo įspūdingas. Lietuvos bankui 2018 m. išdavus EMI licenciją, savo pritrauktų vartotojų bazės pagalba, per metus įmonė sugebėjo pakilti į 17 – tą vietą, tarp daugiausia pajamų uždirbančių EMI įstaigų Lietuvoje. Kylančios ir vis daugiau dalyvių pritraukiančios „Fintech“ pramonės evoliucija yra viena dinamiškiausių ir konkurencingiausių Finansų sektoriuje, tad „SatchelPay“ siūlomas paslaugų spektras puikiai atitinka šiuolaikinių finansinių poreikių tendencijas.

Tačiau, nepaisant bendros pramonės plėtros ir augančio dalyvių skaičiaus, „SatchelPay“ sugebėjo išsiskirti iš kitų rinkos dalyvių. Įmonės augimą galima paaiškinti efektyvių produktų ir paslaugų paskirstymu tarp privačių ir verslo klientų.

Asmeniniai ir verslo finansai naudojant „SatchelPay“

Anot įmonės internetinės svetainės, pagrindinė „SatchelPay“ asmeninių finansų paslaugų idėja yra pakeisti žmonių sąveiką su jų finansais. Tai reiškia, jog naudojant šiuolaikinių skaitmeninių finansų technologijų galimybes, siekiama, kad jų siūlomas produktas klientams būtų paprasta ir patogi priemonė rūpintis jų poreikiais.

Mobiliosios bankininkystės programėlės, leidžiančios vartotojams siųsti mokėjimus ir papildyti savo sąskaitos likučius 24/7 bei išankstinio mokėjimo kortelių, tiekiamų per „SatchelPay“ partnerystę su „MasterCard“, pagalba, „SatchelPay“ savo vartotojams siūlo grynųjų pinigų neturinčias ir patogias tarptautinės bankininkystės paslaugas, peržengiančias tradicinių bankų galimybes. Nuo šiol, nesukdami galvos dėl savo banko darbo valandų, vartotojai gali įkelti pinigus į savo sąskaitas ir pervesti juos į beveik bet kurią pasaulio vietą.

 „SatchelPay“ paslaugos, įmonių finansams, gan įspūdingos. „SatchelPay“ verslo klientai gauna įvairiausių paslaugų, pritaikytų jų specifiniams poreikiams, paketą, įskaitant daugiau nei 25 valiutų IBAN sąskaitas, išankstinio mokėjimo korteles ir SEPA bei SWIFT mokėjimus. EMI taip pat siūlo „White Label” produktą, kurio pagalba įmonės greitai ir patogiai gali suteikti mokėjimo korteles, internetinės ir mobiliosios bankininkystės programas bei mokėjimo sistemas savo klientams.

Didžioji dalis „SatchelPay“ verslo klientams teikiamų paslaugų yra skirtos įmonėms, kurios turi spręsti tarptautinio verslo infrastruktūrines problemas. Supaprastinusi sandorio procesą, neatsižvelgdama į geografinę vietą ir imdama palyginti nedidelius tvarkymo mokesčius, Lietuvos įmonė sugebėjo užimti nemenką Fintech rinkos dalį.

Įmonės perspektyvos po veiklos apribojimo

Kaip minėta anksčiau, „SatchelPay“ patirtas augimas turėjo dviprasmiškų padarinių, kai to augimo dėka buvo atskleistos spragos vidinėse įmonės audito procedūrose. Žinoma, įmonės veiklos apribojimas smarkiai paveikė įstaigos plėtrą ir ateities planus, tačiau panašu, jog „SatchelPay“ šiuo sudėtingu laikotarpiu sugebėjo atsitiesti ir įgauti daug naudingos patirties.

Po įmonės veiklos atstatymo Lapkritį sekusiame tinklaraščio įraše, „SatchelPay” apribojimo laikotarpį apibūdino kaip pozityvią ir pamokančią patirtį. „Fintech“ įmonė veiklos apribojimą sugebėjo panaudoti efektyviai: pertvarkė visas savo vidines procedūras bei paskyrė naują įmonės vadovą – Sergiy Barybin. Be to, siekdami panaikinti suspendavimą, „SatchelPay“ turėjo galimybę dirbti kartu su Lietuvos Banku, ir įsitikinti, jog tai, kaip jie restruktūrizavo savo veiklą, yra suderinami su būsimu įmonės augimu.

Tik neseniai atnaujinus visas operacijas, 2020 metai yra suplanuoti būti EMI įstaigos paūmėjimo metais. Bus įdomu pamatyti, ar įmonei pavyks išvystyti prieš tai buvusius augimo pagreičius, o gal teks susidurti su kitomis kliūtimis. Satchelpay veiklą naujaisiais metais galima laikyti vienu iš Europos Fintech industrijos pavyzdžių.

Pranešimą paskelbė: Michael Tamberg, SatchelPay UAB