Įvairūs

Roletai ar užuolaidos: kas geriau ir praktiškiau?

namu langaiKartais tereikia pakeisti kokią nors smulkmena kambaryje, kad visa patalpa atrodytų tarsi iš naujo suremontuota. Vienas iš tokių stebuklus darančių daiktų – langų uždangalai. Nuo jų gali priklausyti visas kambario interjeras, visa išvaizda. Anksčiau karaliavusios užuolaidos šiuo metu rikai nėra pats populiariausias pasirinkimas. Kadangi egzistuoja tokia plati langų uždangalų pasiūla – naudinga ją aptarti. Šiuo metu ypač populiarūs roletai diena naktis. Tuo pačiu gana dažnai pasirenkamos ir žaliuzės. Kai kurie žmonės lieka prie užuolaidų. Klausimas, kuris variantas yra geriausias? Bene kiekvienas gali nuspręsti individualiai palyginęs tam tikrais kriterijais.

Užuolaidos ar roletai. Kaip pasirinkti?

Kad paieškos būtų kur kas paprastesnės – pateikiame tam tikras gaires, kurios Jums gali padėti pasirinkti teisingai.

Kaina. Roletai diena naktis kainuoja kur kas pigiau nei kad užuolaidos. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kokį gaminį jūs pasirinksite. Ypač kokybiškų roletų kaina prilygsta labai prastos kokybės užuolaidoms. Taigi, pagalvokite apie tai, kad pasirinkus užuolaidas ant Jūsų langų kabės tikrai estetiškai nelabai patrauklus medžiagos pasirinkimas.

Stilius. Čia jau viskas remiasi į kiekvieno žmogaus poreikius. Kol vieni mano, kad roletai tinka moderniam stiliui, o užuolaidos – klasikiniam, tuo tarpu kiti žmonės pasirenka kiek neįprastus stilistinius sprendimus ir susikuria ypač stilingus namus.

Ilgaamžiškumas. Tiek vienas, tiek kitas langų uždangalas Jums tarnaus ilgai ir sėkmingai. Tiesa, natūralu, kad abu jie dėvisi, taigi šiuo atveju tarnavimo laiko tarpas varijuoja priklausomai nuo to, kurioje vietoje daiktas kabės, kiek saulės šilumos jis sugers ir panašiai. Jeigu kabinate rytinėje pusėje – tokiu atveju nerekomenduojame pasirinkti ypač tamsių palvų užuolaidų. Jos paprasčiausiai gretai išbluks.

Mechanizmas. Nuotoliniu valdymo pulteliu veikiančios užuolaidos – retas pasirinkimas. Tačiau taip reguliuojami roletai – gan dažnas. Taigi, jeigu norite patogiai gulėdamas lovoje pakoreguoti žaliuzių padėtį – nereikia nieku stotis. Tai padaryti galite naudodamiesi paprasčiausią pultelį.

Akivaizdu, kad kiekvienam žmogui aktualūs konkrečiai jam reikalingi kriterijai. Taigi, pagal tai ir reikia įsigyta Jums labiausiai tinkamus langų uždangalus.

Kaip prižiūrėti roletus?

Jeigu nusprendėte, kad roletai diena naktis Jums puikiai tinka. Tokiu atveju naudinga susipažinti su labai paprastais patarimais, kurie gali užtikrinti, kad prižiūrėti gaminiai sėkmingai Jums tarnaus. Statybos prekių katalogas dažniausiai suteikia labai daug priemonių ir valiklių, kurie padeda tinkamai pasirūpinti roletais. Visgi, šiuo atveju genialumas slypi paprastume.

  1. Nuo roletų rekomenduojame reguliariai valyti dulkes. Taip pavyks užsitikrinti, kad jų spalva visada išliks graži. Tiesa, galima roletų medžiagą pamerkti ir ilgesniam laikui į vandenį su muilu. Jis pašalins dėmes.
  2. Nepamirškite, kad reikia valyti ir roletų mechanizmą.
  3. Jeigu matote, kad roletai sunkiai traukiasi – netraukinėkite per prievartą. Siūlome atidžiai patikrinti mechanizmą, o jeigu nerandate problemos – tokiu atveju kreipkitės į profesionalus.
  4. Įsigykite kelių skirtingų spalvų roletus ir dėkite juos prie to pačio traukinėjamo mechanizmo. Taip pagal nuotaiką bus galima pakoreguoti namų išvaizdą.

Roletai diena naktis – puikus pasirinkimas tokiu atveju, jeigu norite, kad Jūsų namai būtų gražūs ir funkcionalūs.