ratų suvedimas
Įvairūs

Ratų suvedimas, kodėl tai taip svarbu?

Kiekvienas automobilis turi gamykliškai nustatytą tam tikrą ratų padėti visų kitų dalių atžvilgiu. Ir tai yra pakankamai svarbu, kadangi tik tuomet važiuojant transporto priemonė judės tiesiai ir nekryps iš kelio. Tačiau šie nustatymai per laiką gali pasikoreguoti.

Kadangi didesni ir mažesni smūgiai, kuriuos patiria tiek ratai, tiek ir kitos dalys važiuojant nelygiu keliu, ilgainiui pakeičia ratų padėtį. Ir tokiu atveju galima netgi realiai pajusti, jog važiuojant lygiu keliu automobilis krypsta į kažkurią pusę. Aišku, tai gali atrodyti ne didelė problema, kadangi ir toliau galima sėkmingai keliauti, tačiau tai tikrai kels diskomfortą. Be to, tuomet neišvengiamai atsiras ir daugiau problemų.

Kodėl dėvisi padangos?

Kadangi dėl netinkamos padėties automatiškai labiau dėvėsis kažkuri padangų dalis. Ir važinėjant taip ilgesnį laiką jų tarnavimo trukmė gali sutrumpėti netgi dvigubai. O tai reikš tikrai nemažas išlaidas, kurių galima išvengti, jeigu būtų atliekamas ratų suvedimas. Tuomet jie vėl grąžinami į savo padėtį, kurioje ir turėtų būti.

Taip pat tai padeda sumažinti ir stabdymo kelią, dėl ko važiavimas tampa saugesniu. Lygiai taip pat tinkamai sureguliavus ratus automobilis bus stabilesnis kelyje. Ir tai gali leisti sutaupyti netgi ir degalų. Ir nors važiavimui tai gali ir netrukdyti, tačiau tinkama ratų padėtis yra labai svarbi, kadangi tai lemia ir saugumą, ir komfortą, ir kitų dalių ilgaamžiškumą.

Kaip dažnai reikėtų atlikti ratų suvedimą?

Tai priklauso nuo kiekvieno vairuotojo asmeninių įpročių. Kadangi kai kurie tą atlieka kas 10 – 20 tūkstančių pravažiuotų kilometrų, kaip ir rekomenduojama, o kai kurie net nesusimąsto apie tai. Aišku, pastarasis variantas tikrai nėra geras pavyzdys ir toks požiūris gali ateityje lemti nemažai didesnių problemų, kurių būtų galima išvengti labai paprastai. Tuo labiau, jog suvedimas neužtrunka ilgai ir tikrai nepareikalaus daug išlaidų.

Tačiau teisinga ratų padėtis gali lemti labai daug. Ir nors tą rekomenduojama atlikti periodiškai, tačiau tam tikrai atvejais ratų suvedimas gali būti daromas ir kažkiek dažniau. Pavyzdžiui, jeigu patyrėte stipresnį smūgį į bordiūrą arba įvažiavote į didesnę duobę. Tokiais atvejais dėl gana nemažo smūgio gali pasikeisti ratų padėtis. Ir tuomet ją reikėtų atstatyti.

Jeigu automobilis nejuda tiesiai, greičiausiai jums reikia ratų suvedimo

Vienas iš pagrindinių indikatorių, jog ratai nėra tinkamoje padėtyje, bus automobilio judėjimas į kažkurią pusę važiuojant tiesiu keliu. Kadangi tokiais atvejais jis turėtų judėti visiškai tiesia trajektorija. Ir, jeigu taip nėra, tuomet jau reikėtų susirūpinti ir kuo greičiau apsilankyti pas specialistus. Taip pat gali būti pasikeitęs centrinis taškas, kas irgi sukels diskomfortą vairuojant, kadangi norint judėti tiesiai vairą teks laikyti kažkiek kitoje padėtyje. Taigi, jeigu ir jūs susidūrėte su tokiomis problemomis, labai tikėtina, jog ratai nėra tinkamoje padėtyje.