Įvairūs

Prezidentūra didina infrastruktūros ir informacijos prieinamumą žmonėms su negalia

Tarptautinės žmonių su negalia dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos komanda dalinasi patirtimi gerinant aplinkos pritaikymą ir informacijos prieinamumą negalią turintiems žmonėms.

Savo kadencijos pradžioje Prezidentas pažadėjo per ateinančius metus pagerinti Prezidentūros prieinamumą žmonėms su negalia – tiek fizinį, tiek informacinį. Šį pažadą šalies vadovas ir jo komanda tęsi.

Šiais metais, siekiant pritaikyti Prezidentūrą fizinę negalią turintiems žmonėms, rūmuose ir S. Daukanto aikštėje sumažinti slenksčiai, atsirado nauji pandusai ir keltuvai, pašalintos grandinės. Siekiant Prezidento interneto svetainę pritaikyti regos negalią turintiems žmonėms, į puslapį įdiegtas specialus įrankis. Įgyvendinant internetinio puslapio adaptaciją, į svetainę diegiama gestų kalba klausos negalią turintiems žmonėms, taip pat lengvai suprantama kalba intelekto negalią turintiems asmenims.

Prezidento teigimu, šie pokyčiai – tik pradžia. Prezidentūra ir toliau sieks išpildyti žmonių, turinčių įvairių negalių, lūkesčius. Ateinančiais metais ypatingą dėmesį šalies vadovas skirs aplinkos ir informacijos, darbo aplinkos pritaikymui žmonėms su negalia, taip pat viešųjų paslaugų prieinamumui.

„Žmonių su negalia teisės ir gerovė yra visos šalies bendras reikalas, neatsiejama brandžios ir stiprios gerovės valstybės dalis, vieningos visuomenės požymis. Ne viską įmanoma išspręsti įstatymais, turime keisti ir savo požiūrį į žmones su negalia. Didelis pokytis gali įvykti kiekvienam darant ir nedidelius darbus“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas ragina valstybės ir savivaldybių institucijas savo darbotvarkėse aktyviai planuoti žmonių su negalia teisių užtikrinimo ir gerovės didinimo darbus, įsipareigoti pasiekti konkrečius ir pamatuojamus rezultatus.

Pranešimą paskelbė: Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija