Įvairūs

Prezidentas pradėjo šių metų „DUOday“ iniciatyvą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir jo komanda pirmadienį pradėjo jau tradicija tapusią kasmetinę „DUOday“ iniciatyvą, kuri kviečia negalią turinčius žmones susipažinti, kaip dirba skirtingos institucijos. Šia iniciatyva siekiama keisti visuomenės ir darbdavių požiūrį į žmonių su negalia įdarbinimą, diegti prieinamumo kultūrą ir didinti neįgaliųjų užimtumą darbo rinkoje.

Į Prezidentūrą atvyko šeši „DUOday“ dalyviai iš skirtingų Lietuvos regionų. Darbo dieną jie praleido dirbdami politinėse komandose ir skyriuose: Prezidento kabinete, Ekonominės politikos ir socialinės politikos grupėje, Komunikacijos grupėje, Kanclerės kabinete, Bendrųjų reikalų skyriuje, Valstybės pažinimo centre. Darbo dienos Prezidentūroje metu svečiai susipažino su įvairių politinių grupių veikla bei dalyvavo jų susitikimuose, drauge su komanda sveikino šalies vadovą su gimimo diena, susipažino su Valstybės pažinimo centro veikla, dalyvavo ekskursijoje po Prezidento rūmus.

Prezidentas pasidžiaugė, jog „DUOday“ Prezidentūroje vyksta jau ketvirtus metus. „Džiaugiuosi šiandien galėdamas jus pasveikinti Prezidentūroje ne kaip svečius, bet kolegas“, – sakė šalies vadovas. Prezidento teigimu, tokios iniciatyvos kaip ,,DUOday” – tai dar vienas kintančio požiūrio į žmones su negalia ženklas ir žingsnis link vienodų galimybių kūrimo skirtingų gebėjimų žmonėms.

Prezidento gerovės valstybės vizijos vienas svarbiausių tikslų – atskirties tarp žmonių mažinimas, lygios galimybės kiekvienam Lietuvos piliečiui siekti savo tikslų bei gyventi oriai ir savarankiškai. Prezidentas ypač daug dėmesio skiria žmonių su negalia atskirčiai mažinti, pritaikant aplinką ir informaciją jų poreikiams.

Prieš dvylika metų Belgijoje prasidėjusi iniciatyva šiandien yra išplitusi daugelyje Europos šalių. Lietuvoje „DUOday“ nuo 2019 metų organizuoja VšĮ „SOPA“ ir kasmet prie jos prisijungia vis daugiau žmonių su negalia užimtumu besirūpinančių organizacijų. Iniciatyva vyksta daugelyje Lietuvos miestų, dalyvaujančių organizacijų tinklas vis plečiasi.

Pranešimą paskelbė: Sofija Armoškaitė-Godliauskienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija