Įvairūs

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl profesoriaus Leonardo Kairiūkščio mirties

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl žymaus Lietuvos miškininko, profesoriaus habilituoto daktaro, Lietuvos mokslų akademijos nario, Švedijos karališkosios žemės ūkio ir miškų akademijos užsienio nario Leonardo Kairiūkščio mirties.

„Netekome iškilios asmenybės, savo gyvenimą pašventusios didžiausiam Lietuvos turtui  –miškams. Jo moksliniai pasiekimai miškininkystėje yra ypač svarūs ir reikšmingi Lietuvai. Miškas profesoriui L. Kairiūkščiui buvo svajonė. Tebūnie geriausias profesoriaus atminimo įamžinimas – jo darbų tąsa. Reiškiu nuoširdžią užuojautą velionio artimiesiems ir bendražygiams šią sunkią netekties valandą“, – rašoma šalies vadovo užuojautoje.

Profesorius L. Kairiūkštis buvo apdovanotas Lietuvos mokslo premija, Europos miškininkystės Wilhelmo Leopoldo Pfeilo premija, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi už indėlį į Lietuvos mokslą, produktyviausio miško teorijos sukūrimą ir jos taikymą krašto ekologiniam tvarumui didinti bei aktyvią visuomeninę veiklą, Lietuvos vardo garsinimą.

Pranešimą paskelbė: Regina Statkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija