Įvairūs

Prezidentas: didžiausia protėvių dovana – teisė ir pareiga kurti Lietuvą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pasveikino visus Lietuvos žmones trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Vilniaus S. Daukanto aikštėje.

Pasak šalies vadovo, Vasario 16-oji – ypatinga diena, paženklinta drąsaus laisvės siekio žyme ir auginanti pasididžiavimą savo šalimi. Savalaikis Vasario 16-osios Akto signatarų sprendimas atkurti nepriklausomą valstybę išlieka aktualus ir šiandienos iššūkių, tenkančių Lietuvai, akivaizdoje.

„Mums visiems jėgų teikia žinojimas, kad valstybė, kuri buvo sunaikinta ir kurią siekta ištrinti ne tik iš žemėlapių, bet ir iš žmonių atminties, sugebėjo atgimti ir pakilti iš pasaulinio karo griuvėsių“, – kalboje sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvos žmonės ir prabėgus 105 metams tęsia istorinį signatarų žygį, kurdami modernią demokratinę respubliką, kuri turi būti atvira ir vienodai teisinga visiems.

„Vasario 16-osios žygis, prasidėjęs prieš 105 metus, tęsiasi ir šiandien. Kovo 11-osios Lietuva tvirtai stovi ant pamatų, kurie buvo sudėti Jono Basanavičiaus ir kitų amžininkų, o vėliau apginti narsių savanorių“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas kalboje pabrėžė būtinybę remti ir palaikyti Rusijos puolamą Ukrainą, taip pat skirti pakankamai dėmesio savo valstybės saugumui ir gynybai.

„Didžiausia protėvių dovana mums – teisė ir pareiga kurti tokią Lietuvą, kokios norime mes patys, o ne kažkas už mūsų šalies sienų. Esu tikras, kad šią šventą teisę mes garbingai perduosime savo vaikams ir vaikaičiams“, – sakė Prezidentas.

Pasibaigus trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijai, Prezidentas su pirmąja ponia dalyvaus šv. Mišiose Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

Ketvirtadienį vakare valstybės vadovas su pirmąja ponia apsilankys Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje rengiamame iškilmingame koncerte, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Pranešimą paskelbė: Tomas Beržinskas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija