Įvairūs

Prekybos tinklas „Maxima“ savo nuomininkams mažina nuomos mokesčius

Gniaužtų neatleidžianti COVID-19 pandemija ir nuo šiandien šalyje griežtėjantys karantino apribojimai kelia vis didesnių iššūkių verslui. Reaguodamas į susiklosčiusią nepalankią situaciją, prekybos tinklas „Maxima“ solidarizuojasi su jam priklausančiose patalpose įsikūrusiomis smulkaus ir vidutinio verslo įmonėmis, kurių veikla yra apribota ar visiškai sustabdyta ir joms karantino laikotarpiu mažina nuomos mokesčius. Skaičiuojama, kad sunkumus patiriantiems verslo partneriams vien iki metų pabaigos suteiktos „Maximos“ nuolaidos sieks apie ketvirtį milijono eurų. Negana to, įmonėms bus sudaryta galimybė nuomos mokesčio mokėjimus atidėti.

„Puikiai suprantame šiandieninę situaciją bei verslui tenkančią naštą. Akivaizdu, kad tik veikdami išvien galime nugalėti kylančius sunkumus, o tam gyvybiškai svarbus kiekvieno iš mūsų indėlis. Matydami, kad antroji koronaviruso banga neatslūgsta, norime padėti savo partneriams, kurie įsikūrę ir nuomojasi patalpas „Maximos“ parduotuvėse. Priėmėme sprendimą prisiimti dalį jų finansinės naštos, ženkliai sumažindami nuomos mokestį ir taikydami lanksčias atsiskaitymo sąlygas“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Ji detalizuoja, kad „Maximos“ patalpose įsikūrusioms ir ankstesnių įsiskolinimų neturinčioms įmonėms, kurios dėl įvesto ir sugriežtintų karantino sąlygų negali vykdyti savo veiklos, nuomos mokestis mažinamas iki 50 proc. Toms įmonėms, kurių veikla karantino metu apribota tik iš dalies, bus suteikiama nuomos mokesčio nuolaida, proporcinga sumažėjusiai apyvartai, o maksimalus jos dydis taip pat galės siekti iki 50 proc. nustatyto nuomos mokesčio. Be to, įmonėms sudaromos sąlygos nuomos mokėjimus atidėti iki 6 mėnesių. Minėtu laikotarpiu įmonėms išliks pareiga laiku atsiskaityti už komunalines paslaugas.

„Nekasdienės aplinkybės skatina ieškoti lanksčių sprendimų. Viliamės, kad minėtos lengvatos padės verslui šiuo sudėtingu laikotarpiu. „Maximos“ patalpose yra įsikūrę apie 430 partnerių, kuriuos vertiname ir visuomet esame pasiruošę bendradarbiauti. Todėl su kiekvienu iš jų esame linkę ieškoti individualių sprendimų, drauge įveikdami kylančius iššūkius“, – prabrėžia „Maximos“ vadovė J. Bivainytė.

Pavasarį per pirmąjį karantiną ir po jo „Maxima“ taip pat taikė nuomos lengvatas prekybos tinklo patalpose įsikūrusiems partneriams. Tąsyk per pusę metų „Maxima“ savo nuomininkams, kuriems buvo uždrausta arba apribota veikla iš viso suteikė 1,4 mln. eurų nuolaidų nuomos mokesčiui.

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”
Prekybos tinklas „Maxima“ savo nuomininkams mažina nuomos mokesčius