Įvairūs

Prasidėjo didžiausia pasaulyje Tarptautinė antikorupcijos konferencija (IACC2024) Vilniuje

Šiandien prasidėjo 4 dienas truksianti Tarptautinė antikorupcijos konferencija (IACC2024). Į svarbiausią ir didžiausią pasaulyje forumą, suburiantį kovos su korupcija ekspertus, politikos formuotojus, praktikus, akademinę bendruomenę susirinko daugiau kaip 2 000 dalyvių iš daugiau kaip 140  šalių. IACC vyks birželio 18–21 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

21-ojoje IACC programoje: 8 plenarinės sesijos, daugiau kaip 90 seminarų ir mokymų, daugiau kaip 200 pranešėjų, tarp jų – Lietuvos Prezidentas, Gvatemalos Prezidentas, EBPO, Europos Tarybos, Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisijos generaliniai sekretoriai, Pasaulio Banko, Europol, „Transparency International“ vadovai, JAV valstybės departamento pasaulinės kovos su korupcija koordinatorius, Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos kovos su korupcija srities vadovė ir kt.

„Ši konferencija simbolizuoja viltį mūsų vieningoje kovoje prieš korupciją – destruktyvią jėgą, kuri alina visuomenes, silpnina institucijas ir mažina pasitikėjimą valdžia. Susirinkusiems čia, vieningiems savo ryžtu kovoti su korupcija, noriu pabrėžti kiekvieno mūsų svarbą šioje kovoje. Tai yra visos visuomenės, o ne tik teisėsaugos institucijų, bendra užduotis, kartu galime sustiprinti savo poveikį, padidinti efektyvumą ir sukurti vieningą frontą prieš visų formų korupciją“, – konferencijos atidarymo ceremonijoje kalbėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Linas Pernavas.

Šalia konferencijos, visuomenė kviečiama į jiems skirtus atvirus renginius, vienas jų, nuo sekmadienio vykstantis filmų festivalis „Films4Transparency“. Birželio 18 ir 19 dienomis kino centre SKALVIJA dar vyks dokumentinių filmų peržiūros: „Grobis“ ir „Tylos būsena“. Filmai bus rodomi originalo kalbomis su titrais lietuvių ir anglų kalbomis. Po peržiūrų dalyvių lauks susitikimai ir diskusijos su režisieriais ir kitais kviestiniais svečiais. Daugiau informacijos apie filmus ir bilietus galite rasti čia.

Pasaulinės reikšmės konferenciją Vilniuje vainikuos „Break free!“ aktyvizmo, muzikos ir kino festivalis – birželio 21 d. 17 val. Lukiškių kalėjime 2.0. vyks nemokamas renginys, kuriame lauks dokumentinio filmo „Atsitiktinė prezidentė“ nacionalinė premjera, po kurios dalyviai bus kviečiami dalyvauti diskusijoje su Oskarui nominuotais režisieriais Mike Lerner ir Martin Herring bei pagrindine filmo heroje – Sviatlana Cichanouskaja. Muzikinėje programoje – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, ukrainiečių merginų rock-pop grupė „The Sixsters“, dainininkė aktyvistė iš Nigerijos Cill Soul ir afro-electro atlikėjas Faith Mussa iš Malavio. Visa festivalio programa čia, registracija nemokamam dalyvavimui čia.

Sprendimą Tarptautinę antikorupcijos konferenciją organizuoti Lietuvoje IACC taryba priėmė po Lietuvos Respublikos Prezidento pateiktos Lietuvos kandidatūros konferenciją organizuoti Vilniuje, 2023 metais buvo pasirašytas oficialus susitarimas, kuriam pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybė pavesdama STT organizuoti šią konferenciją. 

Daugiau nuotraukų iš IACC2024 galima rasti čia

IACC – tai svarbiausias pasaulinis antikorupcinis forumas, siekiantis kovoti su didžiausiomis korupcijos grėsmėmis šiuolaikiniame pasaulyje bei nuo 1983 m. sėkmingai darantis įtaką pasaulinei politinei ir ekonominei darbotvarkei. Kas dvejus metus IACC organizuojama vis kitoje pasaulio šalyje: 2022 metais IACC vyko JAV, 2020 m. – Pietų Korėjoje, 2018 m. – Danijoje, 2016 m. – Panamoje, 2015 m. – Malaizijoje, 2012 m. – Brazilijoje.

 

Pranešimą paskelbė: Julija Gorovniovaitė, Specialiųjų tyrimų tarnyba

Prasidėjo didžiausia pasaulyje Tarptautinė antikorupcijos konferencija (IACC2024) Vilniuje


Prasidėjo didžiausia pasaulyje Tarptautinė antikorupcijos konferencija (IACC2024) Vilniuje


Prasidėjo didžiausia pasaulyje Tarptautinė antikorupcijos konferencija (IACC2024) Vilniuje