Įvairūs

Penki praktiški patarimai, kaip šiuo metu išvengti ekstremalių situacijų kelyje

Net ir trumpiausia kelionė šiomis dienomis yra didelis iššūkis automobilių vairuotojams. Kelininkai teigia, kad dėl snygio eismo sąlygos Lietuvoje išlieka sudėtingos, o „Lietuvos draudimo“ duomenimis, nepaisant nacionalinio karantino, per pirmąsias 40 dienų užfiksuota daugiau nei 4900 įvykių, kai buvo apgadinti automobiliai.

Geriausia būtų automobilį palikti stovėjimo aikštelėje, kol keliai nebebus tokie pavojingi. Tačiau jei vis dėlto vairuoti yra būtinybė, svarbu automobilį paruošti kelionei, net jei ji nusimato ir labai trumpa – pavyzdžiui iki darželio ar darbo. Į ką svarbu atkreipti dėmesį, patarimais dalinasi „Lietuvos draudimo“ Transporto žalų skyriaus vadovas Giedrius Petrikas.

Pasirūpinkite geru matomumu

Tokiu laikotarpiu ypač svarbu pasirūpinti geru matomumu, kad būtų kuo mažesnė rizika nelaimingam atsitikimui.

„Svarbi kiekviena detalė, todėl net jei planuojate važiuoti tik keletą kilometrų – gerai nuvalykite nuo stiklų sniegą ir apledėjimus. Galimai ekstremalių situacijų neišvengsite dar nė neišvažiavę iš kiemo – slidžios provėžos, priparkuoti aplink gyvenančių žmonių automobiliai, pėstieji, kiti vairuotojai, bandantys išvažiuoti slidžiu keliu – tai tik keletas esminių kliūčių, kurias jums greičiausiai teks įveikti dar per pirmąsias minutes, todėl kelionės trukmė nėra svarbi. Stiklai turi būti visiškai švarūs prieš pajudant iš stovėjimo vietos“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Transporto žalų skyriaus vadovas.

Galima žala aplinkiniams

Svarbu rūpintis ne tik savo saugumu, tačiau ir kitų eismo dalyvių gerove. Giedrius Petrikas atkreipia dėmesį, jog netinkamai prižiūrėtas automobilis gali padaryti žalos kitiems, o ją reikėtų atlyginti.

„Būtinai pašalinkite nusistovėjusį sniego ir ledo sluoksnį nuo savo automobilio stogo, priekinės ir galinės jo dalies. Vėlgi – svarbi kiekviena detalė, todėl vertėtų žvelgti atsakingai, kad važiuojant sniegas nekristų ant jūsų priekinio stiklo ar paskui važiuojančių eismo dalyvių“, – dėmesį atkreipia ekspertas.

Stebėkite padangų būklę

Skirti laiko „Lietuvos draudimo“ atstovas ragina ir pasitikrinant kelio dangos kokybę bei padangų būklę. Žiemą padangų ir kelio dangos sukibimas tampa kur kas sudėtingesnis.

„Saugioje atkarpoje nedideliu greičiu siūlyčiau atlikti stabdymo-pagreitėjimo veiksmą. Taip pajausite, ar padangų sukibimas su kelio danga yra geras. Būtinai stebėkite padangų būklę, o jei jos nėra tinkamos, ypač tokiu oru rizikuoti sveikata ir galima automobilio žala nevertėtų.

Žvelgiant į šių metų nuostolius, jie yra tikrai dideli. Pavyzdžiui maksimalūs nuostoliai vieno įvykio metu buvo 7700 eurų, nes posūkio metu automobilis slydo ir trenkėsi į šaligatvio bortelį. „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, jog vidutiniai nuostoliai, susiję su šaligatvio borteliais yra daugiau nei 1500 eurų“, – teigia Transporto žalų skyriaus vadovas Giedrius Petrikas.

Kelyje venkite staigių pagreitėjimų

„Mūsų įmonės duomenys rodo, kad į sniego pusnis taip pat įvažiuoja nemažas kelių eismo dalyvių skaičius ir šie susidūrimai padaro didelės žalos. Maksimalūs nuostoliai, įvažiavus į sniego pusnį, šiemet buvo 4000 eurų. Vidutiniai nuostoliai, susiję su incidentais, atsitrenkus į sniego pusnį, yra daugiau nei 900 eurų.

Norint išvengti tokios žalos, siūlyčiau nedaryti staigių pagreitėjimų ir akceleracijų, sukant į kairę bei dešinę, nes rizikuojate, kad automobilis gali prarasti sukibimą su slidžia kelio danga, išslysti į priešpriešinę kelio juostą, kelkraštį, griovį“, – situaciją komentuoja „Lietuvos draudimo“ Transporto žalų skyriaus vadovas.

Saugus atstumas

Dėl sudėtingų oro ir eismo sąlygų, stabdymo laikas šiuo laikotarpiu ilgėja. Todėl būtina laikytis dar didesnio atstumo tarp kitų eismo dalyvių, kad būtų išvengta susidūrimo.

„Svarbu išlaikyti saugų, kur kas didesnį nei oficialiai būtina, atstumą nuo priekyje važiuojančio automobilio. Taip tikrai padidinsime tikimybę, jog išvengsime susidūrimo. Po sniegu susidaręs ledas, blogos matomumo sąlygos apsunkina situaciją, todėl vairuotojai turi imtis papildomų saugos priemonių nei numatyta KET“, – sako G. Petrikas.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 588 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovė užima didžiausią ne gyvybės draudimo rinkos dalį šalyje ir turi daugiau nei 1000 darbuotojų komandą visoje Lietuvoje. „Lietuvos draudimas“ yra ne kartą pripažintas Geriausiu darbdaviu Baltijos šalyse.

Pranešimą paskelbė: Paulina Urbelytė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)