Įvairūs

Nuo spalio 1-osios keičiasi Pagalbos moterims linijos pokalbių internetu laikas

Linija emocinę paramą teikia 3 būdais: telefonu, el. laiškais ir pokalbiais internetu (angl. chat). Pastaroji paslauga iki šiol buvo teikiama tris kartus per savaitę: sekmadienio, pirmadienio ir antradienio vakarais. Nuo spalio 1-osios pokalbio internetu langai bus atverti kiekvieną vakarą 18–21 val. visą savaitę.

Pagalbos moterims linijos koordinatorė A. Stankūnienė sako, kad tiesioginiai pokalbiai internetu tampa saugi ir patikima bendravimo forma daugeliui žmonių, ypač jaunesniems. Tokį emocinės paramos teikimo būdą renkasi moterys, kurios nedrįsta skambinti, kalbėtis su savanore gyvai arba neturi tam sąlygų. Pavyzdžiui, nėra galimybės skambinti, nes namuose šalia būna smurtautojas ir nuolat klausosi. Arba namie yra vaikai ir moteris nenori prie jų kalbėti apie savo jausmus bei problemas. Todėl pasikalbėjus su savanorėmis, teikiančiomis paramą pokalbiais internetu, paaiškėjo, kad toks emocinės paramos būdas turėtų būti prieinamas dažniau – kiekvieną dieną.

Viskas, ką reikia padaryti, tai 18–21 val. (Lietuvos laiku) mobiliajame įrenginyje ar kompiuterio naršyklės lange įvesti www.pagalbosmoterimslinija.lt ir paspausti ant dešinėje esančio mygtuko „Pasikalbėkime internetu“. Jūs būsite tiesiogiai sujungta su savanore ir pokalbyje dalyvausite tik dviese. Tokie susirašinėjimai visada yra anonimiški ir konfidencialūs.

Linija skirta kiekvienai sunkumus patiriančiai moteriai

Visi 3 emocinės paramos teikimo būdai (telefonu, el. paštu, pokalbiais internetu) skirti toms, kurioms reikia supratimo ir palaikymo, apėmus nerimui dėl santykių, neištikimybės ar dėl atsiradusių problemų darbe. Jei kankina netekties skausmas ar mirties baimė, sergate depresija, išgyvenate skyrybas, patiriate stresą, nerimą, jaučiatės vieniša, kyla agresija, nepasitikite savimi, vargina ligos, panikos priepuoliai ar mintys apie gyvenimo prasmę. 

Koordinatorė primena, kad nemokami pokalbiai telefonu veikia tik Lietuvoje išduotoms mobiliojo ryšio SIM kortelėms su lietuviškais numeriais, tačiau daug tautiečių gyvena užsienyje ir emocinė pagalba jiems gali būti tiesiog neprieinama. Daugelis studijuojančiųjų užsienyje ar išvykusiųjų dirbti į užsienį išgyvena įvairias emocijas – ilgesį, vienišumą, yra sutrikę ir pasimetę. Tad jiems pokalbis su savanoriu internetu gali būti vienintelis būdas rasti reikiamą pagalbą. 

Todėl chat langai padeda tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenančioms lietuvėms, kurioms reikia šilumos, supratimo, palaikymo ir atjautos, bet nedrįsta skambinti. Toms, kurioms norisi su kažkuo tiesiog pasikalbėti apie savo sunkumus. 

Jūs visada būsite priimta ir išklausyta, nesvarbu, ką išgyvenate, be jokių išankstinių nuostatų ar pamokslavimų. Jeigu tik norėsite – linijos savanorės nukreips Jus tolesnei pagalbai. Todėl pokalbių langų tikslas – suteikti pagalbą kiekvienai sunkumus patiriančiai moteriai, nesvarbu, kur ji bebūtų. Net ir toms, kurios gyvena užsienio šalyse ir neturi galimybės skambinti telefonu.

Kitame laido gale – moterys su didžiule patirtimi

Pagalbos moterims linijoje dirba įvairaus amžiaus savanorės. Neretai jos pačios buvo susidūrusios su gyvenimo sunkumais ir išgyveno dvasinį skausmą. Visos savanorės yra praėjusios atranką, baigusios specialius emocinės paramos teikimo mokymus ir yra pasirengusios jums padėti.

Tad sunkią akimirką nelikite viena – išdrįskite kreiptis pagalbos, kuri kartais yra arčiau, nei galite įsivaizduoti. Labai svarbu, kad kiekviena moteris būtų pasiekta ir išklausyta, nes atviras bei nuoširdus pokalbis padeda aiškiau susidėlioti mintis, neužsidaryti savo skausme ir vienatvėje.

Pagalbos visada galite kreiptis šiais 3 būdais:

  1. Skambinti telefonu 8 800 66366 visą parą, pokalbiai nemokami.
  2. Siųsti el. laišką adresu https://pagalbosmoterimslinija.lt/laiskas-pagalbos-moterims-linijai/. Atsakymas Jus pasieks per 24 val., savanorės stengiasi atsakyti kuo greičiau.
  3. Pasikalbėti internetu (chat lange) adresu pagalbosmoterimslinija.lt, paspaudus „Pokalbiai internetu“, nuo pirmadienio iki sekmadienio 18–21 val.

Pranešimą paskelbė: Aušra Stankūnienė, KAUNO MOTERŲ LINIJA, asociacija
Nuo spalio 1-osios keičiasi Pagalbos moterims linijos pokalbių internetu laikas