Įvairūs

Nukentėjusiems nuo Vilniaus daugiabučio sprogimo išmokama visuomenės suaukota finansinė parama

Sausio 2 dieną Vilniuje sprogus daugiabučiui, Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) reaguodamas į situaciją, kad žmonės neteko namų, daiktų, o kai kurie – net ir artimųjų, suskubo pakviesti visuomenę finansiškai prisidėti prie paramos nukentėjusiems. Šiai dienai surinkta suma „aukok.lt“ platformoje – 108 700 Eur. Kitais paramos būdais surinkta suma – 58 701 Eur. Bendra suma – 167 401 Eur.  Tokią sumą LRK perves tiesiai į nukentėjusių žmonių sąskaitas. Pirmieji pinigai sprogusio daugiabučio gyventojus pasieks jau šiandien. Atkreipiamas dėmesys, kad aukoti nukentėjusiems galima ir toliau.

Visa visuomenės surinkta finansinė parama bus pervesta tiesiai į visų atsiliepusių butų savininkų ir nuomininkų sąskaitas – iš viso 29 savininkams ir 4 nuomininkams. Pinigai 33 šeimoms bus padalinti lygiomis dalimis. Papildoma išmoka skiriama priklausomai nuo gyvenusių žmonių skaičiaus, pridedant 10% kiekvienam papildomam gyventojui nuo bazinės sumos, maksimalią papildomą išmoką skiriant specialioms aplinkybėms (jei vienas iš gyventojų buvo su negalia/specialiais poreikiais arba žūties atveju).

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė sako, kad vos paskelbus pinigų rinkimo iniciatyvą, visuomenė aktyviai ėmė aukoti pinigus. „Džiaugiamės matydami, kaip susivienija tauta, kuomet kitus ištinka bėda. Visi žmonių suaukoti pinigai atiteks nukentėjusiems žmonėms, kadangi nei mes, nei partneriai „aukok.lt“, nei telekomunikacijų bendrovės netaiko jokio administracinio mokesčio. Ačiū visuomenei už pasitikėjimą ir už tai, kad padeda mums padėti tokios baisios nelaimės ištiktiems žmonėms“, – sako K. Meidė.

Ji tikina, kad organizacija nusprendė pinigus pervesti tiesiai į nukentėjusių žmonių banko sąskaitas, kadangi patys žmonės geriausiai galės nuspręsti, ko jiems šiuo metu reikia. „Žmonės nebeturi, kur gyventi, dalis glaudžiasi pas giminaičius, o kiti laikinai gyvena viešbutyje, ne visi dar tiksliai žino kur gyvens po to, kas socialiniuose Vilniaus miesto skiriamuose būstuose, kas nuomosis patys ar apsistos pas artimuosius, sunku pasakyti ar patalpose bus reikalingų baldų, buitinės technikos ir kitų būtinų daiktų, be kurių neįsivaizduojame savo kasdienybės, tad nusprendėme, kad mūsų visų skiriami pinigai tiesiai į žmonių banko sąskaitas galės būti geriausias būdas padedant nukentėjusiems atsitiesti“, – sako K. Meidė.

Lietuvos Raudonasis Kryžius pabrėžia, kad daiktų, drabužių vis dar nerenka, kadangi poreikis dar nėra aiškus. Tačiau vos išsiaiškinus, ko šiuo metu nukentėjusiems žmonėms trūksta labiausiai – informacija pasidalins su visuomene ir pakvies reikalingus daiktus padovanoti.

Aukoti aukok.lt platformoje bus galima ir toliau.

Pranešimą paskelbė: Luka Lesauskaitė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija