Įvairūs

Neįgaliųjų teisių komisija: „Pasiruošimas negalios reformai vyksta sparčiai“

2023 m. lapkričio 30 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimo Neįgaliųjų teisių komisija lapkričio 29 d. posėdyje vykdė parlamentinę kontrolę dėl pasiruošimo įgyvendinti negalios reformą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovės pristatė pagrindinius darbus, taip pat paminėjo, ką dar reikia nuveikti. Šiuo metu vyksta informacinių sistemų naujinimas pritaikant po naujų metų įsigaliosiančius pakeitimus. Taip pat vyksta aktyvi komunikacija su darbuotojais, kurie dirbs naujai steigiamoje Asmens su negalia teisių apsaugos agentūroje. Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Justina Jakštienė posėdyje pažymėjo, kad pokyčiai visada įneša nerimo: didžiausias uždavinys yra išsklaidyti tiek darbuotojų, tiek asmenų su negalia nerimą. Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovės pažymėjo, kad savivaldybėms didžiausią susirūpinimą kelia numatytas skirti finansavimas: ar jis bus pakankamas, kad savivaldybės galėtų kokybiškai ir laiku teikti socialines paslaugas.

Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė pažymėjo, kad pasiruošimas negalios reformai vyksta gana sklandžiai. Reformai pradėjus veikti, pradžioje gali kilti įvairių iššūkių: reforma yra didelė, atneša nemažai pokyčių, tiek darbuotojams, tiek asmenims su negalia. Svarbiausia, kad visos institucijos, kurios įgyvendins šią reformą, bendradarbiautų, tuomet su kilusiomis problemomis susitvarkyti bus lengviau.

Komisija planuoja tęsti šio klausimo parlamentinę kontrolę.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija