Namams

Nedidelės svetainės interjeras – ką būtina žinoti

Mažos erdvės – iššūkis kiekvienam interjero dizaineriui. Tačiau žinant šiuos smulkius niuansus, kuriuos išvardinsime žemiau, net mažiausios kvadratūros svetainę paversite svajonių kambariu.

Mažose patalpose turi būti tik maži baldai! Tai labai svarbu! Jeigu Jūsų svetainė maža, teks pamiršti apie gremėzdiškus kampus bei sekcijas svetainei. Likusius baldus taip pat reikėtų rinktis labai atsargiai ir atsakingai. Jeigu planuojate įsigyti sofa, tebūnie ji būna dvivietė? Svetainei reikalingas televizorius – kabinkite jį ant sienos! Reikia vietos daiktams susidėti – naudokitės pakabinamomis lentynomis! Įrengiant ir apstatant nedidelę svetainę, pasistenkite, jog visi baldai ir technika ant grindų užimtų kuo mažiau vietos. Kuo daugiau laisvo ploto grindų ploto asmuo mato, tuo erdvesnis atrodo kambarys. Įrengdami mažų gabaritų svetainę, venkite didelių, gremėzdiškų kilimų. Grindų danga atspinti šviesą, o tai sukuria didesnės erdvės efektą, todėl nevalia jų uždengti.

Taip pat būtinai rinkitės baldus, stovinčius ant aukštesnių kojelių. Ant kojelių stovinti sofa vizualiai užims daug mažiau vietos nei ta, kuri prie grindų dangos prisispaudusi visu perimetru. Šis patarimas galioja ne tik svetainei, bet ir kitiems mažų gabaritų kambariams.

Antroji taisyklė – multifunkciniai baldai. Pavyzdžiui, vietoje paprastos sofos, rinkitės išskleidžiamą sofą-lovą. Šis baldas itin pravers tada, kai prireiks organizuoti miego vietą svečiams. Planuodami, kaip apstatysite savo mažą svetainę, turite atkreipti dėmesį net į smulkiausius aspektus. Pavyzdžiui, baro zoną gali puikiai tikti darbui kompiuteriu, todėl rinkdamiesi baro stalviršio aukštį, atsižvelkite į tai, kad Jums būtų patogu prie jo sedėti ir dirbti, kad ilgiau sėdint nepaskaustų nugara. Būkite kūrybiški – jeigu Jūsų palangės žemos ir patvarios, patieskite ant jų minkštą pledą, padėkite keletą dekoratyvinių pagalvėlių ir vualią – turite unikalią ir patogią sedėjimo vietą!

Beje, apstatant svetainę baldais, itin svarbu juos išstatyti taip, kad po kambarį būtų galima vaikščioti laisvai, nesitrankant į baldus ar kambaryje sumontuota technika. Esant galimybei, stenkitės vengti nereikalingų daiktų svetainėje – Jūsų svetainė, tai ne muziejus. Išlaikykite asketizmo ir minimalizmo stilių.

Įrengiant nedidelių gabaritų svetainę, labai svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Mažoms patalpoms labai tinka šviesios spalvos, blizgios medžiagos. Taip pat puikiai tinka stiklas – jis ir atlieka savo funkciją, ir dėl to, jog yra permatomas, vizualiai didina kambarį. Kambarį vizualiai puikiai padidina veidrodžiai – jie atspindi šviesą, todėl sukuria didesnės erdvės iliuziją. Tad jeigu Jūsų langai maži, abiejuose lango šonuose pastatykite po veidrodį – taip į kambarį įnešite daugiau šviesos.

Įrengdami svetainės kambarį, stenkitės rinktis vienos/dviejų spalvų dekoravimo variantus. Kaip jau minėjome anksčiau, spalvos mažame kambaryje turi būti šviesios, sterilios, sukuriančios lengvumo jausmą. Kuo jų mažiau – tuo geriau, kadangi didelė spalvų įvairovė ne tik atrodys neskoningai, bet ir vizualiai sumažins kambario gabaritus. Vienspalviai kambariai atrodo daug didesnį. Visgi, jeigu norite kelių spalvų varianto, rinkitės pastelinius vienos pasirinktos spalvos atspalvius.