IT

Monitoriaus pasirinkimas: svarbiausios gairės

Geras kompiuteris reikalingas ne tik darbo vietoje, tačiau ir namuose, kur žmonės dažniausiai per išmaniuosius įrenginius žaidžia žaidimus, naršo, žiūri filmus, tad gera raiška – ne galimybė, tačiau būtinybė, kuria turėtų pasinaudoti kiekvienas.

Ypač giriami AOC monitoriai yra tik viena iš daugelio alternatyvų, kuri šiuo metu egzistuoja rinkoje. Svarbiausia nemokėti už tai, ko Jums nereikia ir tuo pačiu kuo detaliau susižinoti įrangos charakteristikas, kad pasirinkimas būtų našus.

Vaizdo įrašų peržiūrai ir kasdieniniam naršymui

Jeigu įranga Jums nereikalinga profesionaliems naudojimui, žinoma, tokiu atveju Jums neverta mokėti pinigų už tas funkcijas, kurios nėra reikalingos. Reikia vertinti ekrano dydį, taip pat ir raiška bei kitus aspektus, kurie dirbantiems su nuotraukomis dažniausiai reikalingi didesni, galingesni ir kur kas geresnės raiškos.

Kasdieniniams poreikiams puikiai tinka ir maždaug 21 colių įstrižainės monitorius, kurio dydis yra užtektinas įprastų vaizdelių žiūrėjimui. Paprastesni AOC monitoriai, šiuo atveju, tikrai yra geras pasirinkimas.

Monitoriai, kurie skirti darbui

Žinoma, darbui reikalinga galingesnė geresnė įranga, net ir tokiu atveju, jeigu tas darbas nėra susijęs su vaizdo įrašų arba nuotraukų redagavimu.

Svarbiausia susižinoti – kokios konkrečiai programos bus naudojamos, kadangi pagal tai ieškomas ne tik labiausiai tinkamas monitorius, tačiau taip pat ir procesorius.

Taip pat labai svarbu, kad monitorius nevargintų akių. Juk tokiu atveju darbuotojai dažniausiai bent jau 8 valandas per dieną leidžia būtent aktyviai skaitydami, rašydami, naršydami, tad tinkama įranga tampa labai svarbi, tiesiog – būtina.

Monitorius filmų žiūrėjimui

Kadangi kompiuteris labai dažnai šiais laikais atstoja ir TV, natūralu, kad reikia ieškoti monitorius, kuris leistų žiūrėti filmus gera raiška.

Jeigu įranga reikalinga filmų žiūrėjimui – būtinai įvertinkite šias charakteristikas, kurios yra reikalingos:

  • Geriausia, kai įstrižainė siekia apie 30 colių. Tokiu atveju galėsite žiūrėti nuo toliau, kaip į TV ekraną.
  • Taip pat tinkamiausias pasirinkimas, kai kraštinių santykis siekia 16:9.
  • Žinoma, geba turi būti Hull HD, kad žiūrėjimas būtų tikrai malonus.
  • Geriausia, kai monitoriai gali būti privirinami prie sienos. Tai suteikia žiūrėjimui daugiau patogumo ir monitorius tikrai tampa  televizoriumi.

Dėl detalesnio pasirinkimo visada verta tartis su specialistais, kurie įvertinę asmens poreikius – gali pateikti rekomendacijas.