Įvairūs

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pristato 2020-ųjų rezultatus

Pabaigusi 2020-uosius, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia susipažinti su pernai nuveiktais darbais ir pasiektais rezultatais.

„Dešimtąjį gimtadienį praėjusiais metais pažymėjusi agentūra sėkmingai išlaikė 2020-ųjų egzaminus ir gerokai išaugo projektais, priemonėmis, veiklomis ir vertingomis partnerystėmis. Džiaugiamės tokiais intensyviais metais pasiekę puikius rezultatus, tęsiame darbus ir ruošiamės Ateities ekonomikos DNR plano priemonių startui. Tikime, kad iš mokslo ir verslo bendradarbiavimo gimstančios inovacijos ir aukštosios technologijos padės įveikti visus iššūkius“, – teigia MITA vadovas Gintas Kimtys.

Leidinyje susipažinsite su sėkmingai įsibėgėjusių MITA projektų: inovacijas viešajame sektoriuje skatinančios „GovTech laboratorijos“, dirbtinio intelekto ekosistemos skatinimo iniciatyvos „AI Boost Lithuania“, projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“, pramonės skaitmenizavimo ir inovatyvių įmonių įtraukimo į tarptautines vertės grandines iniciatyvų, „Techhub“ startuolių akceleratoriaus su Vilniaus universitetu, pagreičio nepraradusių finansinių technologijų inovacijų populiarinimo bei klasterizacijos skatinimo pasiekimais.

Galėsite susipažinti su ypatingo populiarumo 2020-aisiais sulaukusių MITA administruojamų ES struktūrinių fondų investicijų priemonių „MTEP rezultatų komercinimas ir tarptautiškumo skatinimas“, „Inopatentas“, „Inočekiai“,„Inostartas“ rezultatais bei paslaugų verslui spektrą išplėtusiais Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamų MTEP projektų kvietimais. 

COVID-19 sukelta krizė agentūros nesustabdė: sėkmingai persiorientavus į skaitmeninį formatą, visos suplanuotos veiklos buvo tęsiamos nuotoliniu būdu. Tad leidinyje rasite ir milžiniško susidomėjimo sulaukusio kovai su virusu paskelbto sprendimų konkurso „Life saving innovations: stop COVID-19“, priemonės „Turizmo inovacijos“ bei kitų pandemijos padarinius mažinančių veiklų rezultatus bei MITA inicijuoto Lietuvos įmonių inovacinės veiklos po COVID-19 sukeltos pandemijos rinkos tyrimo išvadas, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti Lietuvos įmonių investicijas į mokslinius tyrimus-eksperimentinę plėtrą ir inovacijas po COVID-19 sukeltos pandemijos ir ekonomikos sulėtėjimo.

MITA 2020 m. veiklos ataskaitą rasite čia

Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra