Finansai,  Paslaugos

Mokesčių grąžinimas

Viena dažniausiai pasinaudojamų paslaugų emigrantų tarpe – mokesčių grąžinimas. Kas lemia šių paslaugų pasinaudojimą būnant Lietuvoje? O gi didžiausia priežastis – sugrįžtantys pinigai, kurie buvo permokėti kitose valstybėse. Tai reiškia, jog jeigu nors ir ne nuolatos dirbote kažkurioje šalyje, tai turite galimybę susigrąžinti permokėtą mokesčių sumą. Jis susidaro būtent darbo metu, tad jeigu tokioje padėtyje buvote ir jūs, tai neprošal būtų pasinaudoti šia proga ir savo piniginę papildyti gana nemenka suma.

Kas liečia mokesčių susigrąžinimą, tai turite žinoti, jog permokos susidaro ne tik dirbant užsienyje – Lietuvoje taip pat galima susigrąžinti tam tikras sumas, kurios buvo permokėtos mūsų valstybei. Trumpai tariant, tikriausiai pastebėjote, jog kiekvienai metais iki gegužės pirmosios dienos yra pateikinėjamos gyventojų pajamų deklaracijos, o po pateikimo nemažai žmonių dar atgauna ir tam tikrą sumą pinigų. Žinoma, nereikėtų pamiršti, jog skolingi valstybei taip pat galite būti, nes ne vienas asmuo, po deklaracijos pateikimo, turi dar ir primokėti reikalingą sumą. Šių mokesčių skirtumai susidaro tam tikromis aplinkybėmis, todėl skaičiavimai turi būti atliekami profesionalų. Lietuvoje, pateikus deklaraciją mokesčių inspekcijai, jūs sužinote kiek turite atgauti pinigėlių, o taip pat ir kiek turite primokėti, jeigu susidaro mokesčių mokėjimo trūkumas. Užsienyje yra kiek kitaip, čia reikalingas itin didelis laiko gaišimas, nes reikia žinoti kokia pažymas reikia gauti, kokius kitus dokumentus turėti ir t.t. Tai yra gana sudėtingas procesas visiškai šiame reikale nesigaudančiam žmogeliui, todėl tokiu atveju yra reikalinga specialistų pagalba.

Tam tikros bendrovės, gali padėti susigrąžinti permokas tiek iš Lietuvos, tiek ir iš užsienio valstybių. Naudojantis jų paslaugomis, jūs būsite garantuoti, jog visą procesą vykdote teisingai, todėl nereikės baimintis dėl žinių trūkumo. Taip pat šios bendrovės gali pakonsultuoti kokius dokumentus ir kokius procesus reikia atlikti norint susigrąžinti mokesčių permokas. Tam tikrų deklaracijų bei dokumentų pateikimas taip pat gali būti jums per sudėtingas procesas, todėl čia būtina kreiptis į profesionalus, kurie bet kokiais atvejais galės jums padėti.

Jeigu anksčiau dirbote užsienyje ir grįžote į Lietuvą, tai bet kokiu atveju galite pasinaudoti mokesčių grąžinimo paslaugomis. Turite žinoti tai, jog dažniausiai žmonės sugrąžina gana nemenkas sumas, todėl palikti likimo valiai tokius pinigus nevertėtų, kai tuo tarpu minėtų bendrovių paslaugos kainuoja itin pigiai, o ir jų dėka yra sugaištama mažai laiko.