Įvairūs

Ministrė Pirmininkė susitiko su Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sausio 27-ąją susitiko su Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi, atsakingu už aplinkos, vandenynų ir žuvininkystės sritį. Vyriausybės rūmuose vykusiame susitikime aptarti Europos Sąjungos pagalbos Ukrainai klausimai, sankcijos Rusijai bei Baltarusijai, parama Ukrainos eurointegracijos procesui, Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) įgyvendinimas.

Susitikime su eurokomisaru V. Sinkevičiumi kalbėtasi apie esamų sankcijų Rusijai įgyvendinimą, tolimesnės sankcijų šaliai agresorei plėtros svarbą, ypač atsižvelgiant į dvigubos paskirties prekes ir komponentus, o taip pat – veidrodines sankcijas Rusijos karą Ukrainoje remiančiai Baltarusijai. Akcentuota būtinybė naikinti sankcijų spragas, užkardyti galimybes Rusijai apeiti sankcijas ne tik per Baltarusiją, bet ir per kitas trečiąsias šalis.

Ukrainai ir Moldovai praėjusiais metais suteiktas ES kandidačių statusas yra reikšmingas žingsnis, pasiektas kartu ir Europos Komisijos lyderystės dėka, o tolesniame Ukrainos ir Moldovos eurointegracijos procese svarbus bendradarbiavimas padedant šalims įgyvendinti Komisijos rekomendacijas, sakė Ministrė Pirmininkė.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija