Įvairūs

Metas ruoštis atostogoms: mažo formato knygos, telpančios į lagaminą

Vasarą visos mintys yra sutelkiamos į artėjančias atostogas, kurios bus skirtos atsipalaidavimui ir pabėgimui nuo kasdienių rūpesčių. Dienos pailgėja ir pagaliau galima užsiimti veikla, kuri buvo ilgą laiką atidėliojama. Tad poilsiaujantiems kaimo sodyboje, pajūryje ar išsiruošusiems į egzotišką kelionę svetur, dažna palydove tampa knyga. Vis dėl to, ketinantys vykti į tolimesnius kraštus suabejoja dėl knygų gabenimosi kartu, nes šios užima nemažai vietos lagamine.

Pasak interneto knygyno patogupirkti.lt vadovo Vyganto Milašiūno, populiariausios knygos vasarą – tai mažo formato knygos, lengvai telpančios tarp kitų kelioninių daiktų.

„Atėjus atostogų metui, dažnas neįsivaizduojame kokybiško poilsio be sulėtėjusio tempo su gera knyga pašonėje. Nepaisant to, kraunantis daiktus atostogoms, vietos knygoms neatsiranda, o jas pakeičia laiko praleidimas su telefonu rankose. Norėdami paskatinti žmones leisti savo laisvalaikį su knyga, dalijamės nedidelių leidinių sąrašu, kuriems nesunkiai atrasite vietos, ruošiantis į kelionę“, – teigia V. Milašiūnas.

Paulo Coelho „Alchemikas“

Nedidelis, klasika virtęs kūrinys, priverčiantis į gyvenimą pažvelgti kitomis akimis – tai Paulo Coelho filosofinė pasaka „Alchemikas“. Nors pirmą kartą išleidus šią knygą 1988 m., jos buvo parduota vos kelios dešimtys, dabar „Alchemikas“ tapo tikra legenda, o išleistų knygų skaičius viršija 150 milijonų.

Tai ne šiaip eilinė pamokanti istorija, o veikiau gyvenimo kelionė, beieškant savo asmeninės legendos, į kurią skaitytojai leidžiasi kartu su pagrindiniu veikėju, piemeniu Santjagu iš Andalūzijos. Tai istorija apie jauną vaikiną, kuris ieško lobio ir siekia atrasti savo gyvenimo tikslą, tačiau pakeliui susiduria su daugybe kliūčių ir kelionės metu mokosi nepasiduoti, net kai būna labai sunku.

Tai viena tų knygų, kurios puikiai tinka skaitymui keliaujant. P. Coelho leidinys ne tik suteiks kelionei ryškesnių atspalvių, bet ir privers susimąstyti, kur veda didžioji mūsų gyvenimo kelionė, tad dažnam „Alchemiko“ nepakanka perskaityti tik kartą. Tai knyga, kurią reikia skaityti skirtinguose savo gyvenimo laikotarpiuose, nes kaskart vis kitokia žinutė nugula mintyse.

George Orwell „Gyvulių ūkis“

Tie, kas dar neskaitę antistalinistinės George Orwello apysakos „Gyvulių ūkis“, gali tiesiu taikymu ją įtraukti į kelioninių daiktų sąrašą. Kiek daugiau nei 100 puslapių sudaranti knyga neužims daug vietos keliaujant, tačiau užtikrins įdomią ir vertingą pažintį su pasauline klasika.   

Tai alegorinis pasakojimas apie vieno ūkio gyvulius, kurie sukėlė perversmą ir nuvertė savo šeimininką. Autorius savo knygoje perduoda mintį, kad visos revoliucijos prasideda kilniais tikslais, kurie yra per greitai pamirštami. Visi apysakoje aprašyti gyvūnai atstovauja įvairius socialinius sluoksnius, o akyli skaitytojai pažins ir žymiausias ideologijų figūras. Nors G. Orwellas knygą parašė 1943-tais metais, šis kūrinys išlaikė laiko išbandymą ir vis dar yra populiarus tarp skaitytojų.

Juozas Gaižauskas „Dievas su šlepetėmis“

Mėgstantiems keliaujant skaityti knygas apie keliones, ypač rekomenduojama paimti tikru hitu tapusią teatro ir kino aktoriaus Juozo Gaižausko knygą „Dievas su šlepetėmis“. Nepaprastai įspūdingas ir varginantis nuotykis Šv. Jokūbo keliu sukaustys dėmesį ir leis nušauti du zuikius vienu šūviu – ne tik puikiai pailsėsite su knyga, bet ir tuo pačiu pakeliausite mintimis po saulėtą Portugaliją bei Ispaniją.

Kaip teigia pats autorius, ši knyga – apie paprastus žmones, kurie nėra iki galo tikri, ar gali pasiekti savo tikslą ir ar jų svajonė yra verta tokio atkaklumo. Vis dėlto, kiekvienas iš jų yra tikras, kad pasaulis kraustosi iš proto ir lekia neįtikėtinu greičiu, tad norisi tą pasaulį tiesiog trumpam sustabdyti, kad iš naujo pamatytume, kas iš tiesų yra tikra.

Įtraukiantis piligriminis romanas, kuriame realybė susipina su fantazija, kur vyrauja skausmas, apmaudas, saviironija, blėstantis ryžtas ir grėsmė baigti žygį dar jam net neįpusėjus, tačiau viską užglosto viltį suteikiantis dvasinis prabudimas ir besąlygiškas tikėjimas stebuklu.

Mark Manson „Subtilus menas nekrušti sau (ir kitiems) proto: kitoks požiūris į gerą gyvenimą“

Tarptautiniu bestseleriu tapusi knyga, kurios pardavimai vien Jungtinėse Amerikos Valstijose viršija šešis milijonus, yra viena skaitomiausių knygų ir Lietuvoje. Mark Manson paneigia dogmomis tapusias tiesas apie kelią į laimingą ir turtingą gyvenimą. Negailestinga, bet taikli autoriaus „plunksna“ gilinasi į šių dienų liguistą dėmesį neįgyvendinamiems lūkesčiams, socialinių tinklų įtaką ir akcentuoja atvirumo sau naudą.

Tikros ir linksmos M. Mansono istorijos, pagyvintos nešvankiu, šiurkščiu humoru, supurto ir pažadina. Jis paneigia pozityvumo naudą ir skatina nenuolaidžiauti sau ir mokytis iš klaidų. Ši knyga – tarsi pliaukštelėjimas per veidą, priverčiantis kiekvieną pabusti ir pradėti gyventi žemiškesnį gyvenimą. O grįžus iš atostogų, dažnai kyla noras kibti į darbus su nauja gaivališka energija, pasikeisti ir gyventi geriau, tad ši knyga tikrai taps vertinga palydove kelionėse.

Anton Čechov „Dėdė Vania“

Gilų įspaudą tiek literatūroje, tiek teatre palikęs kūrinys – dar vienas nemirtingas šedevras. 1896 m. parašytoje pjesėje Antonas Čechovas, kaip jam įprasta, vaizduoja paprastus žmones, kurie kasdienybėje ieško atsakymų į kertinius prasmės, teisingumo ir likimo klausimus.

Rašytojas pateikia skaitytojams nesvetimą pasaulį, kurį valdo rutina, talkinama nuobodulio. Čia šeimyniški ryšiai yra itin trapūs arba jų beveik nelikę, o aistra gyventi – seniai užgesusi. Pjesėje „Dėdė Vania“ skausmas persipina su juoku, skaitytojai susiduria su nuolatinėje žmogaus būsenoje slypinčiu gyvenimišku dramatiškumu. Iki šių dienų aktualus kūrinys – viena iš tų knygų, kurias būtina perskaityti, tad jos neskaičiusiems – šios atostogos gali tapti pačiu tinkamiausiu laiku pažinčiai su legendine A. Čechovo drama.

 

Connirae Andreas, Steve Andreas „Protas turi širdį. Neurolingvistinis programavimas“

Nedidelė, vilties suteikianti knyga apie švelnų ir veiksmingą būdą, kaip įveikti gyvenimo sunkumus. Knygos autoriai dalijasi daugybės žmonių sėkmės istorijomis ir siūlo būdą, kaip, pasitelkus savo vidines galias, įveikti gyvenimo sunkumus.

Neurolingvistinis programavimas arba NPL yra mokslas, nagrinėjantis proto veiklą ir padedantis įveikti nemalonias emocijas, suvaldyti savo reakcijas į kritiką, įgauti pasitikėjimo savimi, atsikratyti žalingų įpročių ar net išsigydyti nuo įvairių ligų. Knygos autoriai – NLP treneriai ir tyrinėtojai padės skaitytojams sužinoti, kaip pagerinti gyvenimo kokybę, atskleis, kaip veikia protas ir išmokys, kaip tinkamai pasinaudoti perskaityta informacija.

Dan Harris „10%laimingesnis”

Nacionalinės laidos metu patyręs panikos ataką, televizijos veidas Dan Harris suprato, kad savo gyvenime reikia kažką keisti. Nors buvo snobiška asmenybė, ieškodamas sprendimų jis įsivėlė į keistą nuotykį su pamokslininku, savipagalbos guru ir smegenis tyrinėjančiu mokslininku. Šioje viešoje išpažintyje jis aprašo savo dvasinį nuopuolį ir išgijimą, skaitytojams atveria sėkmingo žurnalisto karjeros užkulisius, ten tvyrančią konkurenciją, įtampą, užplūdusią dvasinę tuštumą ir sveikatos problemas.

Tai knyga apie vidinės ramybės paieškas, bandant suderinti karjerą ir laimę, apie milžinišką meditacijos naudą ir sąmoningą santykį su realybe. D. Harriso leidinys patiks tiems, kurie ir sugrįžę po atostogų savo kasdienybėje nori išlikti atsipalaidavę ir besimėgaujantys gyvenimu.

Joseph Murphy „Jūsų pasąmonės galia“

Nors ši knyga išleista jau daugiau nei prieš penkiasdešimt metų, ji vis dar užima garbingą vietą bestselerių lentynose. Tai viena iš geriausių kada nors parašytų populiariosios psichologijos knygų, padedanti išgydyti vidines žaizdas, pašalinti savo baimes, mėgautis geresniais santykiais su artimaisiais bei visu aplinkiniu pasauliu, geriau miegoti ir tiesiog jaustis laimingesniais.

Knygos autorius Joseph Murphy skaitytojus moko pakeisti jų gyvenimo tėkmę, įsisavinti tai, jog gyvenimo įvykiai iš tiesų yra mūsų sąmoningo ir pasąmoningo darbo rezultatas. Kitaip tariant – mintys turi magiškų galių imti ir išsipildyti, tačiau tik nuo mūsų priklauso, kaip greitai ir kokios mintys realizuojasi. Jei jūsų mintyse apstu neigiamų vaizdinių, gyvenimas netenkina, o kiekviena diena – tik dar vienas nusivylimas, tuomet geriausias receptas – pakeisti mąstymo kryptį.

Tad, jei tikrai svajojate apie pokyčius, nenorite būti likimo auka, turite aibę svajonių ir norite pagaliau jas įgyvendinti – kelionė su šia knyga savo lagamine gali virsti pokyčius paskatinančiu nuotykiu.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Striogaitė, UAB „Patogu pirkti“
Metas ruoštis atostogoms: mažo formato knygos, telpančios į lagaminą