Įvairūs

Medinės lentos, esančios lauke, pajuodavo – ką daryti?

Tikrai neretai galime iš medinių terasų ar medinių lauko baldų turėtojų, kad jie pastebėjo, jog medis, esantis lauke, pajuodavo. Tai gali būti ir mažos dėmės, ir tolygus viso objekto juodavimas. Tačiau ši problema turi ir priežastis, ir sprendimo būdus. Būtent tai ir apžvelgsime.

Viskas apie medienos pajuodavimą

Visų pirma – mediena gali juoduoti bent dėl kelių skirtingų priežasčių. Dažniausiai pastebėsime, kad juoduoja ąžuolinės medienos objektai. To priežastis – cheminė medžiaga, taninai. Jie yra natūraliai randamas ąžuolo medienoje bei išsiskiria tada, kai medį smarkiai paveikia karštis ir/ar drėgmė.

Pajuodusi mediena gali būti valoma ir paprasta, sudrėkinta šluoste. Visgi, tai rezultatų duoda, jeigu mediena jau yra alyvuota/vaškuota ir dėmė dar neįsigėrė giliai bei smarkiai neišsiplėtė. Kitu atveju reikalingos pajėgesnės, galingos medinių baldų priežiūros priemonės. Jas galite įsigyti ir internetu.

Dėmių valymui paprastai pasirenkamas skystas vaško pagrindo valiklis arba medienai saugus šampūnas. Negalima naudoti bet kokios priemonės, nes pernelyg chemiškai aktyvūs/agresyvūs valikliai daugiau pakenks nei padės. Be to, yra ir kitas sprendimo būdas.

Specialistai gali patarti naudoti tonuotą alyvą, kad suvienodintumėte visą sluoksnį, jeigu valymas neatrodo kaip patogi, paprasta išeitis. Ši priemonė užmaskuos dėmes bei suvienodins visą lentos spalvą.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats