Namams

Medinės grindys ir grindinis šildymas: mitas, jog tai – nesuderinama

Grindinis šildymas – patogus, efektyvus, ekologiškas ir gana ekonomiškas patalpų apšildymo variantas, tad nieko keisto, jog šis sprendimas vis dažniau įgyvendinamas naujos statybos namuose ar atliekant kapitalinį remontą. Ar tai reiškia, jog geros medinės grindys turi būti pamirštos, nes, anot kai kurių nuomonių, mediena ir šildomos grindys nėra tarpusavyje suderinami sprendimai? Gera žinia sukantiems galvą, kurį variantą – medines grindis ar grindinį šildymą – pasirinkti: šie vienas su kitu derėti tikrai gali, tereikia išsirinkti reikiamą grindų rūšį ir laikytis šių klojimo reikalavimų.

Medinės grindys namuoseKreipdamiesi į medinių grindų gamyboje ir prekyboje besispecializuojančias įmones, iš karto išreikškite savo ketinimą ant šildomų grindų kloti medieną. Taip ne tik sutaupysite laiko paieškoms, bet ir išvengsite nusivylimo, kai, radę tobulos spalvos grindis, sužinosite, jog šios nėra suderinamos su jūsų norais.

Neišmeskite grindų klojimo ant šildomų grindų instrukcijos, kurią pardavėjas jums įteiks kartu su pirkiniu: nors pagrindinės taisyklės yra panašios, tačiau esama niuansų, susijusių su konkretaus gamintojo produkcija. Užbėgsime už akių ir pasakysime, jog, perskaičius instrukciją, turėtume suprasti, kad gerą medinių grindų ir grindinio šildymo suderinamumą lemia:

grindinio šildymo įrengimo kokybė. Mediena, veikiama temperatūrų svyravimų, yra linkusi „judėti“: šildama plečiasi, šaldama – traukiasi. Norint, jog šis judėjimas visame grindų plote vyktų tolygiai, būtina užtikrinti, kad ir grindų temperatūra būtų vienoda (tai lemia tinkamas šildymo elementų išdėstymas). Neabejojame, jog pasirinkote meistrus, tinkamai atliekančius savo darbą, tačiau nepamirškite šiems paminėti apie ketinimą kloti medines grindis.

patalpos mikroklimatas. Mediena – tvirta, tačiau drėgmę ne itin toleruojanti medžiaga. Šią taisyklę itin svarbu prisiminti grindinio šildymo atveju. Sausas turi būti ne tik pagrindas, ant kurio klojamos medinės grindys: rekomenduojama oro drėgmė patalpose – 40-60%, o temperatūra – +18-24 laipsniai. Tokie rodikliai pasiekiami tik tada, kai patalpose jau atlikti visi „šlapieji“ apdailos darbai.

tinkamų medžiagų pasirinkimas. Šildomos medinės grindys yra linkusios judėti kur kas stipriau nei įprastos, tad vienas svarbiausių reikalavimų kokybiškai šių eksploatacijai – tinkami klijai. Ant klijų pakuotės turi būti pažymėta, jog produktas tinkamas šildomoms grindims, priešingu atveju gresia nemalonus „šalutinis“ poveikis – grindlenčių atsiklijavimas, sutrūkinėjimas ir kita. Po klojimo dengiant grindis apsauginėmis medžiagomis, svarbu tinkamai pasirinkti ir šių rūšį: rekomenduojama vengti vandens pagrindo lako, rinktis alyvą bei vašką.

Grindinio šildymo įrengimo bei medinių grindų klojimo darbų patikėjimas meistrams, išmanantiems savo sritį – dvi būtinos sąlygos, užtikrinančios, jog šie, iš pažiūros ne visai suderinami, remonto sprendimai idealiai „susigros“ ir džiugins savo privalumais. Savaime suprantama, jog medinių grindų kokybė taip pat yra vienas svarbiausių veiksnių siekiant šio tikslo.