Įvairūs

„Maximos“ darbuotojoms Joniškyje ir Kretingoje nustatytas koronavirusas

Pirmadienį, lapkričio 2 dieną, nustatyti du nauji „Maximos“ darbuotojų susirgimų COVID-19 infekcija atvejai. Koronavirusu užsikrėtė darbuotojos Joniškyje ir Kretingoje. Prekybos tinklo „Maxima“ atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau tose pačiose „Maxima“ parduotuvėse dirbantys kolegos jaustų COVID-19 infekcijai būdingus simptomus. Parduotuvėse, kur dirbo koronavirusu užsikrėtusios darbuotojos, yra atlikta pilna dezinfekcija.

„Pastarosiomis savaitėmis visoje šalyje vis didėjantys COVID-19 infekcijos susirgimų atvejai fiksuojami ir tarp mūsų darbuotojų. Vakar koronavirusas nustatytas dar dviem „Maximos“ darbuotojoms. Jos gydosi namuose. Darbuotojai, kurie turėjo galimai artimą kontaktą su COVID-19 apsirgusiomis kolegėmis, saviizoliavosi. Parduotuvių patalpos, kuriose dirbo koronavirusu užsikrėtusios darbuotojos, yra papildomai išvalytos ir atlikta pilna vidaus dezinfekcija. Konsultuojamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir imamės visų rekomenduojamų prevencinių veiksmų, kurie padėtų išvengti COVID-19 susirgimų plitimo“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Vakar COVID-19 infekcija nustatyta dar vienai darbuotojai Joniškyje, kur fiksuojama ir daugiau susirgimų. Koronavirusu užsikrėtusi darbuotoja paskutinįsyk savo darbo vietoje buvo spalio 26 dieną. Tyrimas dėl COVID-19 jai atliktas spalio 30 dieną.

Joniškyje esančios „Maxima XX“ parduotuvėje, Upytės g. 19, nuo praėjusios savaitės yra įvestos papildomos COVID-19 plitimo užkardymo priemonės. Parduotuvės darbo laikas yra sutrumpintas, griežčiau ribojamas pirkėjų srautas, kas vakarą yra atliekama patalpų dezinfekcija. „Šioje parduotuvėje dirba bei klientus aptarnauja tik tie darbuotojai, kurie yra gavę neigiamus COVID-19 testo rezultatus. Darbuotojams organizuojame jau ir pakartotinius COVID-19 nustatymo tyrimus. Už bendradarbiavimą esame labai dėkingi Joniškio poliklinikai”, – pažymėjo E. Dapkienė.

Koronavirusu užsikrėtusi „Maxima X“ parduotuvės, esančios Kretingoje, Žemaitės al. 29, darbuotoja savo darbo vietoje paskutinįsyk lankėsi praėjusią savaitę, spalio 25 dieną. Jai COVID-19 testas atliktas lapkričio 1 dieną. Kolegė, kuri galimai kontaktavo su užsikrėtusiąja COVID-19, saviizoliavosi.

„Maxima“ parduotuvės ir kitos patalpos, kuriose dirbo COVID-19 susirgęs darbuotojai, yra pilna dezinfekuotos. „Šiuo metu laikomės itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijos vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo. Taip pat skatiname savo darbuotojus tirtis dėl COVID-19 nustatymo profilaktikos tikslais visose savivaldybėse, kurios tik organizuoja tokius tyrimus“, – pažymi E. Dapkienė.

Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose.

Šiuo metu visoje Lietuvoje yra ribojamas į parduotuves patenkančių pirkėjų srautas. Pirkėjų prašoma parduotuvėse laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, kurias galima rasti prie įėjimo. Visose „Maxima“ parduotuvėse atėjusiems apsipirkti yra galimybė nemokamai gauti apsauginę veido kaukę. Nemokamai apsauginės veido kaukės bus dalinamos iki lapkričio 11 dienos.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios susirgimai COVID-19 infekcija yra diagnozuoti 70 „Maximos“ darbuotojams, iš kurių 26 darbuotojai yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 1087 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai. Šiuo metu 50 darbuotojų testo atsakymų dar laukiama.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”