Įvairūs

„Maxima“ primena apie namų darbus prieš keliaujant į parduotuvę

Pandeminei situacijai šalyje sparčiai blogėjant, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, jog rizikos sveikatai valdymas turėtų būti ne tik prekybininkų, bet ir pačių pirkėjų prioritetas.  Todėl „Maximos“ atstovai ragina elgtis apgalvotai ir apsilankymus parduotuvėse kruopščiai planuoti dar būnant namuose. Ta proga jie primena pagrindines apsipirkimo rekomendacijas bei saugos priemones, taikomas koronaviruso prevencijai užtikrinti.

Apsipirkimas prasideda namuose

Pasak „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorės Ernestos Dapkienės, nuolatos kartojama informacija apie apsipirkimo planavimą duoda teigiamų rezultatų. Anot jos, didžioji dalis pirkėjų į parduotuves vyksta tinkamai pasiruošę ir atsakingai pasirūpinę koronaviruso prevencija.

„Situacija nuo pandemijos pradžios pakito. Pastebime, kad mūsų lankytojai apsiperka ilgesniam laikotarpiui, prieš atvykdami stengiasi susidaryti reikiamų produktų sąrašus, dažniau vengia nebūtinų apsilankymų, parduotuvėse neretai neužtrunka ilgiau, nei būtina. Tačiau vis dar yra pirkėjų, kuriems vertėtų priminti šias rekomendacijas. Tik taip galime saugų apsipirkimą paversti įpročiu, kuris šiandien gali išsaugoti ir sveikatą, ir gyvybę“, – sako E. Dapkienė.

Todėl, anot jos, tik reikiamų prekių sąrašo susidarymas ir apsilankymų planavimas leidžia išvengti bereikalingo atvykimo į prekybos vietas. E. Dapkienės teigimu, „Maximos“ parduotuvių patalpos yra nuolatos vėdinamos, paviršiai – dezinfekuojami, sąmoningumo ir atsakomybės pirkėjai neturėtų pamiršti.

„Dėl to, prieš vykstant apsipirkti, namuose reiktų gerai peržiūrėti turimas maisto, higienos ir buitinių prekių atsargas. Jei pastarųjų nepakanka, tuomet patartina susidaryti detalų bei aiškų sąrašą, ko trūksta. Taip parduotuvėse neteks blaškytis ieškant ir ilgai mąstant, ar viskas sudėta į krepšelį. Kitas svarbus patarimas – apgalvoti atvykimo laiką. Rekomenduotina į parduotuves vykti tada, kai lankytojų srautai jose mažesni: pavyzdžiui, tarp 8–10 valandos ryto ar prieš uždarymą“, – pažymi E. Dapkienė.

Riziką sumažinti gali kiekvienas

Pasidalijusi apsipirkimo planavimo rekomendacijomis, „Maximos“ atstovė priduria: atvykus tiek į mažesnes, tiek į didesnio formato parduotuves, vertėtų prisiminti ir pagrindines saugumo taisykles. Jos, anot E. Dapkienės, išlieka tos pačios bei efektyviai mažina COVID-19 riziką.

„Pagrindinė saugumo priemonė yra apsauginės veido kaukės. Pastarąsias pirkėjai privalo dėvėti visą laiką, kol yra parduotuvėje. Taip pat rekomenduojame į parduotuvę atvykus ir išeinant dezinfekuoti rankas specialiai tam įrengtose stotelėse. Kartu pirkėjai, siekdami didesnio saugumo, gali pasinaudoti ir vienkartinėmis pirštinėmis, kurios yra nemokamai dalinamos kiekvienoje parduotuvėje bei leidžia išvengti kontakto su paviršiais. Juos mūsų darbuotojai reguliariai dezinfekuoja ir nuolatos rūpinasi prekių krepšelių, vežimėlių, savitarnos ir įprastų kasų, prekių skenavimo įrenginių visapusiška švara“, – akcentuoja E. Dapkienė.

Ji taip pat pataria nuo kitų parduotuvės lankytojų laikytis ne mažesnio nei 2 metrų atstumo, jį užtikrinti ir renkantis prekes, ir laukiant eilėse prie kasų. Kita svarbi rekomendacija – atvykti apsipirkti vieniems, be šeimos narių ar draugų. Tokiu būdu, pasak E. Dapkienės, parduotuvėse esančių žmonių skaičius mažėja, o galimybės suvaldyti viruso plitimo riziką – auga.

„Nuolatos primename ir būtinybę laikytis kosėjimo bei čiaudėjimo etiketo. Raginame tai daryti prisidengus veidą šaliku arba alkūne. Taip pat patartina rinktis savitarnos kasas, kuriose pirkėjų eilės juda greičiau, dažniau išvengiama kontakto su parduotuvių darbuotojais. Tuo metu atsiskaitant už pirkinius siūlome naudotis bekontaktėmis banko kortelėmis ar kitomis skaitmeninėmis mokėjimo priemonėmis. Tuomet be reikalo neliečiami grynieji pinigai, kortelių skaitytuvai. Tačiau, dar iki mokėjimo už prekės, vertėtų rankomis neliesti tų pirkinių, kurių neplanuojama įsigyti. Tai ypač aktualu renkantis nesupakuotus produktus – vaisius, daržoves, konditerijos gaminius. Šiuos pirkinius reiktų įsidėti pasinaudojus tam skirtais įrankiais arba dėvint vienkartines pirštines“, – pabrėžia E. Dapkienė.

Ji tikina – pirkinių planavimas ir saugumo priemonių laikymasis šiandien yra būtinas, antraip suvaldyti sudėtingą pandeminę situaciją bus sudėtinga. Todėl, anot „Maximos“ atstovės, tik elgdamiesi atsakingai bei sąmoningai galime įveikti iššūkius bei gyventi sveikai, saugiai ir ramiai.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”
„Maxima“ primena apie namų darbus prieš keliaujant į parduotuvę