Įvairūs

Marijampolės cukraus fabriko valdymą perėmė „Insolvensa“

Kauno apygardos teismo sprendimu, restruktūrizuojamos RUAB „Lietuvos cukrus“, kuriai priklauso cukraus fabrikas Marijampolėje, vadovavimą perėmė laikinasis administratorius – UAB „Insolvensa“. Teismas atsižvelgė į bendrovės kreditorių siekį užtikrinti įmonės veikimą prasidedant derliaus supirkimo sezonui ir tebesitęsiant chaotiškam restruktūrizavimo ir bendrovės valdymo procesui.

Teismo sprendimas pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones ir paskirti pilną administravimą buvo priimtas rugsėjo 4 dieną. Teismas taip pat sustabdė jau anksčiau atsistatydinusios RUAB „Lietuvos cukrus“ vadovės Linos Minderienės bei Kipro bendrovės „Hofenberg Limited“ paskirto vadovo Rimo Smolsko įgaliojimus, o sprendimą dėl restruktūrizavimo bylos nutraukimo ir bankroto bylos iškėlimo „Lietuvos cukrui“ Kauno apygardos teismas turėtų priimti rugsėjo 23 dieną paskirto posėdžio metu.

„Pilnas bendrovės administravimas nėra dažnas reiškinys Lietuvoje, tačiau šiuo atveju toks sprendimas padės išlaikyti įmonę funkcionalią itin svarbiu jai ir viso regiono ūkininkams laikotarpiu. Teismas atsižvelgė į trijų kreditorių, kurių bendra reikalavimų suma sudarė beveik 90 procentų visų reikalavimų sumos, argumentus. Nepaisant to, kad Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad tikrasis „Lietuvos cukraus“ akcininkas yra „Arvi ir ko“, įmonėje svarbius sprendimus mėginta priimti tam įgaliojimų neturinčios Kipro bendrovės vardu. Iš esmės bendrovė buvo likusi be legalaus vadovo, todėl tikėtina, kad jos veikla būtų paralyžiuota“, – pažymėjo paskirtasis administratorius.

Administratorius organizuos „Lietuvos cukraus“ veiklą, užtikrins sutartinių įsipareigojimų vykdymą, galės bendrovės vardu sudaryti sandorius, valdyti banko sąskaitas ir atlikti visus būtinus veiksmus, kad UAB „Lietuvos cukrus“ visas ir bet koks turtas būtų naudojamas tik UAB „Lietuvos cukrus“ įstatuose numatytai ūkinei komercinei veiklai vykdyti bei UAB „Lietuvos cukrus“ pajamoms uždirbti.  Įmonės valdymą administratorius perėmė nedelsiant po teismo sprendimo, todėl šiuo metu visas „Lietuvos cukraus“ administravimo funkcijas atlieka UAB „Insolvensa“.

Daugiau informacijos:

UAB „Lietuvos cukrus“ turto administratorius UAB „Insolvensa“ įgaliotas atstovas  Kęstutis Butkus

Tel.:  +37069839462

El.paštas:  lc@administratorius.lt .

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum”