Įvairūs

„Macaw“ IT atrankų specialistė Jurgita: „Tai yra unikali vieta tobulėti“

Viena sėkmingiausių Nyderlandų informacinių technologijų bendrovių „Macaw“ Lietuvoje ir toliau vykdo aktyvią plėtrą. Planuojama, kad per ateinančius 2022-uosius metus Lietuvos padalinyje darbuotojų skaičius padvigubės, o iki 2025-ųjų jų bus daugiau kaip 200.

Prie šio ambicingo tikslo prisideda ir prieš pusmetį prie komandos prisijungusi personalo specialistė Jurgita Žukauskaitė, kuri kiekvieną dieną bendrauja su esamais ir būsimais „Macaw“ specialistais.

„Gavusi pasiūlymą prisijungti prie „Macaw“, svarsčiau, ar ši įmonė tikrai man. Ne paslaptis, kad atrankų specialistai šiais laikais gauna daug pasiūlymų. Kad „Macaw“ iš tiesų man tinka, supratau atsakiusi į sau svarbų klausimą, kas man iš tiesų labiausiai rūpi darbe? O atsakymas paprastas – būsimi kolegos ir darbo aplinka. Investuoti žinias ir laiką į jų gerovę – mano kasdienos prasmė, ir ne tik darbe. „Macaw“ šių galimybių netrūksta – nesame didelė korporacija, taigi bendraujame itin artimai. Yra galimybė prieiti prie žmogaus ir paklausti, kaip jam iš tiesų sekasi. Pradėjusi dirbti, įsitikinau, kad tai ambicinga ir auganti įmonė, išsiskirianti labai gera ir glaudžia kultūra ir galimybėmis tobulėti. Manau, mūsų išskirtinumas yra tai, kad žmones į komandą atsirenkame ne tik pagal jau turimus įgūdžius, bet ir pagal jų ambiciją ir norą augti. Džiaugiuosi, kad įmonė tiki žmonėmis ir suteikia jiems galimybę siekti užsibrėžtų tikslų“, – sako J. Žukauskaitė.

Jurgita gimė ir užaugo Kaune, Vilniaus universitete studijavo psichologiją, o savo karjerą pradėjo nuo praktikos bendrovės „Ernst & Young“ padalinyje Vilniuje, vėliau beveik dvejus metus dirbo bendrovėje „Strategic Staffing Solutions“ ir telekomunikacijų įmonėje „Telia“.

„Dar būdama mokykloje supratau, kad noriu dirbti su žmonėmis. Jau studijuodama psichologiją suvokiau, kokia tai plati sritis. Visada domino ir organizacijos, technologijos, todėl pradžioje nusprendžiau išmėginti jėgas personalo atrankų srityje. Darbas tikrai įdomus, nes kiekvieną dieną susipažįsti ir bendrauji su įvairiais žmonėmis. Žinoma, kasdieniame darbe labai padeda ir žinios, įgytos studijuojant psichologiją. Esu tikra, kad žmonės labiau prisimena ne tai, kas buvo kalbėta, bet tai, kaip jie jaučiasi su tavimi pokalbyje. Manau, atrankų specialistai turi gerai suprasti žmones, išklausyti ir išgirsti tikrus jų norus ir poreikius. Interviu aš visada vadinu diskusija, per kurią geriau suprantame vienas kitą: tiek aš kandidatą ir kas jam svarbu, tiek jis per mane geriau pažįsta įmonę ir supranta, ar mums iš tiesų pakeliui. Tai svarbu, nes ne tik įmonė ieško darbuotojo, bet ir pats darbuotojas renkasi savo kelią, todėl atvirumas ir supratimas yra labai svarbu“, – sako J. Žukauskaitė.

Prisijungti prie „Macaw“ Jurgitą motyvavo ir galimybės tobulėti bei svariai prisidėti prie įmonės tikslų – plėstis ir kurti patrauklią darbo aplinką kiekvienam darbuotojui – įgyvendinimo.

„Prieš kurį laiką supratau, kad į atrankos procesą noriu žvelgti plačiau, todėl pradėjau domėtis darbdavio įvaizdžio kūrimo (employeer branding) strategijomis ir darbuotojų įsitraukimu bei gerove. „Macaw“ yra puiki vieta tiek matyti visus šiuos procesus, tiek ir būti svarbia jų dalimi. Be to, man itin svarbi erdvė augti, galimybė siūlyti savo sprendimus ir iniciatyvas, išgirsti darbuotojų poreikius. Vertinu ir darbą su palaikančiais kolegomis: kad ir kokių idėjų jau buvo gimę, nesu gavusi neigiamo atsakymo – tik pagalbą, padrąsinimą ir įsitraukimą. Todėl džiaugiuosi prisijungusi prie komandos“, – sako J. Žukauskaitė.

Išskirtinė kultūra

Penkerius metus iš eilės „Macaw“ Nyderlanduose ir Vokietijoje gauna prestižinį „Great Place to Work“ įvertinimą, kuris patvirtina, kad bendrovės kultūra ir darbo aplinka – viena geriausių visoje Europoje. Jurgita pasakoja, kad kiekvienas prisijungęs prie „Macaw“ tai gali pajusti gana greitai.

„Macaw“ yra bendrovė, kurios kultūra ir požiūris į darbuotoją yra išskirtiniai. Nuo pat pirmų savaičių pajutau, kodėl ši įmonė taip vertinama specialistų užsienyje. Taip yra ne tik dėl puikių darbo sąlygų – tai labiau susiję su nuoširdžiu bendravimu ir požiūriu į kiekvieną darbuotoją“, – sako J. Žukauskaitė.

Paklausta, kas jai labiausiai patinka „Macaw“, Jurgita atsako, kad čia yra daug daugiau laisvės ir lankstumo, kurie motyvuoja.

„Visu šiuo COVID-19 pandemijos laikotarpiu labai pasikeitė darbo principai ir kultūra. Manau, kad „Macaw“ puikiai prie to prisitaikė. Vienas svarbiausių dalykų, kuris man ypač patinka, – laisvė. Turiu galvoje vietą ir laiką, kada gali dirbti. Tai gali būti namai, biuras, kitas miestas ar net kita šalis. Tokie dalykai mane, kaip ir daugelį kolegų, motyvuoja. Tai parodo pagarbą ir pasitikėjimą mumis kaip asmenybėmis, nuoširdų rūpestį mūsų psichologine gerove“, – sako Jurgita.

Pagrindinis „Macaw“ privalumas specialistams – technologijos

Kiekvieną dieną su būsimais „Macaw“ darbuotojais bendraujanti Jurgita sako, kad vienas svarbiausių dalykų, kuris Nyderlandų bendrovę išskiria iš kitų, – naujausios technologijos ir itin patyrę kolegos.

„Jeigu reikėtų išskirti pagrindinį dalyką, kodėl specialistai renkasi „Macaw“, pasirinkčiau technologinį įmonės pranašumą. Esame „Microsoft“ ir „Sitecore“ partneriai, todėl mūsų specialistai yra vieni pirmųjų, kurie savo darbe išbando naujausius produktus ir technologijas. Esame technologijų priekyje, ir tai teikia pranašumą rinkoje. Taip pat darbuotojai vertina galimybę mokytis, lankstumą renkantis projektus, su kuriais jiems įdomiau dirbti“, – sako J. Žukauskaitė.

Pranešimą paskelbė: Povilas Žarnauskas, UAB „Macaw International Lietuva”
„Macaw“  IT atrankų specialistė Jurgita: „Tai yra unikali vieta tobulėti“