Įvairūs

„Luminor“ trečiojo ketvirčio rezultatai: išaugo indėlių portfelis, stiprinamas klientų aptarnavimas

„Luminor“ Lietuvoje trečiąjį ketvirtį uždirbo 19,8 mln. EUR pelno. Indėlių portfelis išaugo 5,6 proc., paskolų – 1,3 proc.

„Trečiasis ketvirtis „Luminor“ pasižymėjo svarbių įvykių gausa, tad džiugu, kad išlaikėme ir auginome klientų pasitikėjimą: išaugęs indėlių portfelis rodo, kad klientai įvertino mūsų pasiūlymus, – ketvirčio rezultatus komentuoja Andrius Načajus, „Luminor“ banko vadovas. – Prie sėkmingų rezultatų neabejotinai prisidėjo mūsų  nuolat ir intensyviai stiprinamas klientų aptarnavimas – ir skyriuose, ir nuotoliniu būdu. Matome, kad vis daugiau klientų naudojasi skaitmeninėmis banko paslaugomis, o konsultacijoms jie renkasi skaitmeninius kanalus, todėl minėtą ketvirtį buvo stiprinamos klientų aptarnavimo kompetencijos pensijų bei būsto paskolų srityje.“

„Luminor Lietuva“ III ketv. tarpinę ataskaitą, parengtą pagal Lietuvos banko nustatytus reikalavimus, rasite čia. Išsamesnę „Luminor“ III ketv. ataskaitą rasite čia.

„Luminor“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje III ketv. pasiekė gerus pelningumo rodiklius. Juos lėmė pozityvi Baltijos šalių ekonomikos plėtra ir paties banko įgaunamas veiklos pagreitis.

Minėtu laikotarpiu „Luminor“ dėmesys ir toliau buvo sutelktas į pokyčių procesus, svarbiu įvykiu tapo kredito reitingo gavimas ir padedamas įgyvendinti strateginės partnerystės sandoris su privataus kapitalo fondų valdymo bendrove „Blackstone“.

„Trečiasis šių metų ketvirtis išsiskyrė reikšmingais įvykiais, – įmonių grupės rezultatus komentuoja „Luminor Group“ vadovas Erkki Raasuke. – „Blackstone“ paskelbė apie planus įsigyti kontrolinį 60 proc. „Luminor“ akcijų paketą. Pirmą kartą gautas Baa1 „Moody‘s Investor Service“ indėlių reitingas, išleista 350 mln. eurų vertės neįkeistų obligacijų emisija. Investicijos dydis atspindi „Luminor“ finansinį potencialą ir rodo, kad bankas yra įdomus investicijų subjektas ir Baltijos šalių, ir tarptautiniams investuotojams. Ir visa tai – vos per metus po „Luminor“ starto, naujos strategijos ir ateities tikslų patvirtinimo.“

Pažymėtina, kad Baltijos šalių finansų sektorių neigiamai paveikė neseni pinigų plovimo skandalai ir vieši kaltinimai rinkos dalyviams juose dalyvavus.

„Labai svarbu, kad mes turime aiškią poziciją, apibrėžiančią mūsų atsakomybę ir veiksmus ateityje. Siekiame užtikrinti visišką banko veiklos skaidrumą ir laikytis griežčiausių verslo etikos standartų. Mes tikslingai pasiekėme, kad 98 proc. mūsų klientų sudaro Šiaurės ir Baltijos regiono gyventojai. Taip pat mes sugriežtinome atitikties rizikos valdymo priemones bei stipriname informavimo apie riziką kultūrą organizacijos viduje“, – pažymėjo E. Rassuke.

Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra trečias didžiausias finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, turintis atitinkamai 16 proc. indėlių ir 23 proc. paskolų rinkos dalis bei aptarnaujantis 1,3 milijono klientų Baltijos šalyse. „Luminor“ buvo įkurtas 2017 metais, sujungus Šiaurės šalių bankų „Nordea“ ir DNB veiklą Baltijos šalyse. Rugsėjį pasirašyta 60 proc. banko akcijų pardavimo sutartis su JAV investicijų bendrove „Blackstone“. Sandorį turi patvirtinti Lietuvos ir Europos centrinis bankai.

Daugiau informacijos:

Giedrė Bielskytė

„Luminor“ komunikacijos vadovė

Tel.: +370 618 48903

El. paštas: Giedre.bielskyte@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum“