Įvairūs

„Luminor“ taikys palankesnes lizingo sąlygas smulkioms ir vidutinėms įmonėms

„Luminor“ bankas plečia galimybes pasinaudoti šių metų pradžioje atvertu 660 milijonų eurų vertės paskolų portfeliu. Dalis šio portfelio dabar skiriama ir smulkių bei vidutinių įmonių (SVĮ) lizingu perkamoms ir veiklai būtinoms transporto priemonėms ir įrangai įsigyti. SVĮ atitinkančioms Europos investicijų banko (EIB) paramos kriterijus bus pritaikyta 25 procentiniais punktais mažesnė lizingo sutarties marža.

„Luminor“ banko ir EIB paramos portfelis yra skirtas padėti smulkiam ir vidutiniam verslui įveikti kylančius iššūkius ir užtikrinti bendrovių veiklos tęstinumą. Parama taikoma kredito linijoms, investicinėms paskoloms bei lizingo sutartims. Norėdami pasinaudoti palankesnėmis lizingo sąlygomis, klientai turi atitikti kelis kriterijus – būti registruoti Europos Sąjungoje, turėti smulkios, vidutinės ar vidutinės kapitalizacijos įmonės statusą, o įmonės veikla neturėtų būti įtraukta į su EIB parama netinkamų finansuoti veiklų sąrašą.

„Šiuo metu Baltijos šalyse jau esame sudarę apie 1,5 milijono eurų vertės lizingo sutarčių su EIB parama. Tai puikūs rezultatai, atsižvelgiant į tai, kad bendradarbiauti su EIB pradėjome tik sausio mėnesį. Tikimės, kad paskolos su EIB parama verslui padės lengviau apsispręsti priimant sprendimus įsigyti būtinąją techniką ir plėtoti verslą“, – sako bendrovės „Luminor lizingas“ vadovė Žydrūnė Samuolienė.

Lizingo sutarties su EIB parama suma turi būti ne mažesnė nei 8 tūkstančiai eurų, o minimalus terminas – 2 metai. Su EIB parama gali būti sudarytos ir finansinio lizingo, ir veiklos nuomos sutartys. Smulkusis ir vidutinis verslas su šia priemone gali įsigyti žemės ūkio techniką,  transporto priemones, įrangą, kuri reikalinga jų veiklai vykdyti. Lizingui bus pritaikyta 25 procentiniais punktais mažesnė marža.

Dėl koronaviruso pandemijos pernai keitėsi verslo ir gyventojų skolinimosi įpročiai. Dažniausiai „Luminor lizingas“ klientai pirmenybę teikė naujiems automobiliams ir įrangai įsigyti. Naujų priemonių įsigijimas Baltijos šalyse sudarė 82 proc. visų lizingo sutarčių. Daugiau nei pusė pernai lizingu įsigytų priemonių buvo lengvieji automobiliai, o maždaug 30 proc. – žemės ūkio technika.

Apie „Luminor“

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2020 m. gruodžio 31 d. turėjęs 16,1 proc. indėlių ir 17,2 proc. paskolų rinkos dalį. Daugiau nei 2300 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja 900 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 22,4 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,7 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė

„Luminor“ komunikacijos vadovė

Tel.: +370 676 45334

El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Aistė Veberaitė, UAB „Publicum”